Kokį universiteto tipą pasirinkti?

Universitetai tiek Lietuvoje, tiek užsienyje yra skirstomi į tipus. Pagrindinis atribojimo kriterijus – studijų orientacija į praktinius arba į mokslinius aspektus. Toks skirstymas padeda sukurti tinkamesnę studijų aplinką, tačiau nereiškia, kad skirtingo tipo aukštojo mokslo įstaigos yra geresnės ar blogesnės viena už kitą.

Akademinis universitetas

 • Jeigu mėgsti skaityti,rašyti ir svarstyti labiau nei žiūrėti, klausyti ir daryti, tau labiau tiks tyrinėjimo kursas akademiniame universitete!
 • Akademinis arba mokslinių tyrimų universitetas suteikia daugiau akademinį išsilavinimą bei siūlo bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros studijas. Akademiniame universitete naudojami daugiau tradiciniai mokymo metodai, paskaitos didelėse auditorijose, galimybė atlikti mokslinius tyrimus. Tačiau šiuo metu pastebima tendencija – vakarų akademiniai universitetai daugiau taiko šiuolaikinių metodų. Todėl praktika laboratorijoje ar filmavimo studijoje, seminarai ir diskusijos jau yra dalis studijų proceso.
 • Akademinių universitetų stojimo reikalavimai yra aukštesni, todėl tokie universitetai atrodo rimtesni, į juos įstoja tik aukštais balais egzaminus išlaikę abiturientai, kurie į studijas žiūrį ypatingai rimtai. Jeigu studijų daugiau laiko nori skirti studijoms negu studentavimui ir žadi nerti į pasirinktą sritį visa galva, akademinės studijos skirtos Tau. Čia rasi bendraminčių, kurie taip pat rimtai žiūri į mokslus.

Taikomasis universitetas

 • Jeigu mėgsti žiūrėti, klausyti ir daryti labiau nei skaityti, rašyti ir svarstyti, tau labiau tiks studijų programos taikomųjų mokslų universitete.
 • Šios aukštojo mokslo įstaigos Danijos Karalystėje suteikia bakaluro laipsnį, o Anglijoje ir Nyderlandų Karalystėje bakalauro ir magstro laipsnius.
 • Daugiau naudojami šiuolaikiniai mokymo metodai, paskaitos klasėse, galimybė atlikti taikomuosius tyrimus. Dėstytojai su tikra gyvenimiška darbo patirtimi (magistrai ar daktarai). Gali tikėtis daugiau seminarų, projektų, prezentacijų, grupės darbų, įmonių užduočių, daugiau atsiskaitymų grupėse ir žodžiu.
 • Stojimo reikalavimai pažymių ir egzaminų prasme nėra aukšti. Tačiau daug dėmesio skiriama motyvacijai ir anglų kalbos žinioms, gali tekti dalyvauti pokalbyje su universiteto atstovais. Tokie universitetai tinka abiturientams, kuriems mokykloje trūko praktikos ir šiuolaikinio požiūrio į studijas. Jeigu į kiekvieną problemą turi savo nuomonę ir matai kelis sprendimo būdus ar nori to išmokti – taikomųjų mokslų universitetas kaip tik Tau. Studijos taikomųjų mokslų universitete Anglijoje, Danijoje ir Nyderlanduose yra ypač kokybiškos ir po studijų garantuoja tokias pat pradines algas kaip ir akademinių universitetų absolventams, o darbą surasti netgi paprasčiau turint taikomųjų mokslų universiteto diplomą – patikrinta praktiškai.

Modernus universitetas

 • Jeigu mėgsti tiek skaityti,rašyti bei svarstyti, tiek žiūrėti, klausyti ir daryti, tau labiau tiks modernaus universiteto studijų programa.
 • Suteikia bakalauro, magistro ir doktorantūros laipsnius.
 • Tradicinių ir šiuolaikinių metodų derinys. Dalyvausi paskaitose didelėse auditorijose, seminaruose ir aptarimuose – mažesnėse grupėse. Universitetai turi kiekvienai programai pritaikytas patalpas su reikalinga įranga, kur teorines žinias taikysi praktiškai. Gali tikėtis tiek standartinių atsiskaitymų raštu, tiek atsiskaitymų grupėje ir žodžiu.
 • Stojimo reikalavimai vidutiniai ar kiek aukštesni, todėl jeigu mokykloje mokeisi vidutiniškai ar gerai, turi gerus šansus įstoti. Universitetų priėmimo komisijos vertins tiek egzaminų rezultatus, tiek tavo motyvaciją. Čia sugebėsi derinti studijas ir darbą, taip pat liks laiko laisvalaikiui.

Mūsų nemokama paslauga “Individualus universiteto parinkimas” padės nustatyti užsienio aukštąsias mokyklas:

 • kurios geriausiai atitinka reikalavimus;
 • į kurias turi didžiausią tikimybę įstoti;
 • kartu aptarsime įvairias galimybes ir padėsime atrasti geriausią variantą.

+ nemokamai padedame užpildyti UCAS į visus Jungtinės Karalystės universitetus;
+ stojantiems į mūsų partnerių aukštąsias, finansuojame UCAS mokestį.

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search