Ką rodo karjeros rodikliai?

Dažniausiai visi universitetus lygina pagal akademinius reitingus. Tačiau lyginti reikėtų kiekvienu atveju kiekvieną specialybę atskirai vertinant visus kriterijus. Kaip pavyzdį imkime Apskaitos ir finansų programą dviejuose Didžiosios Britanijos universitetuose. Pirmasis – Sario universitetas (University of Surrey) (8 vieta Guardian reitinge), remiantis reitingais, – vienas geriausių universitetų šalyje. Antrasis – Koventrio universitetas (Coventry University) (33 vieta Guardian reitinge) *rodiklių duomenys 2015 m., pateikiami kaip iliustracinis pavyzdis.

Coventry Surrey
Studentų pasitenkinimo lygis 97 % 93 %
Įsidarbinimo po studijų lygis 90 % 90 %
Pradinė vidutinė alga po studijų 17 000* 21 000*
Vidutinė alga po 40 mėn. 23 000* 26 000*
* Svarų per metus

Kaip matyti, Koventrio universitetas vienu kriterijumi lenkia Sario universitetą, o jų absolventų įsidarbinimo rodiklis vienodas. Tačiau pradinė alga 20 % didesnė Sario universitete. Būtent universitetų vietos reitinge (reputacija) lemia algos skirtumą.

Tačiau, įvertinant stojimo reikalavimų skirtumus ir absolventų algų skirtumus, Koventrio universitetas, be abejo, būtų puikus pasirinkimas vidutiniškai besimokantiems, tačiau norintiems gauti kokybišką išsilavinimą ir dideles algas ateityje.

(Stojant į Sario universitetą, reikia išlaikyti 3 egzaminus po 85 % ir IELTS 6.5, o stojant į Koventrio universitetą pakanka, kad atestato pažymių vidurkis būtų 7 ir iš valstybinio anglų kalbos egzamino būtų gauti 75 %.)

Vadinasi, galima manyti, kad studijų kokybė Koventrio ir Sario universitetuose panaši.

Taigi rezultatui (studijų kokybei ir absolventų įsidarbinimui) universiteto vieta akademiniame reitinge įtakos turi nedaug. Aukšta universiteto vieta reitinge, TIK priklausomai nuo studijų programos, tam tikrais atvejais gali užtikrinti iki 20 % didesnę algą. Tačiau laikui bėgant šis skirtumas sumažėja iki maždaug 13 %.

SVARBU: Pasikliausti vieno reitingo ir kelių karjeros rodiklių palyginimu tikrai neverta – reikėtų išanalizuoti kitus svarbius kriterijus. Šis pavyzdis atspindi tik vieną iš kelių analizės metodų, kuriais vadovaujantis galima išgryninti optimaliausią universietų sąrašą stojimui.

Mūsų nemokama paslauga “Individualus universiteto parinkimas” padės nustatyti užsienio aukštąsias mokyklas:

  • kurios geriausiai atitinka tavo reikalavimus;
  • į kurias turi didžiausią tikimybę įstoti;
  • kartu aptarsime įvairias galimybes ir padėsime atrasti geriausią variantą.

+ nemokamai padedame užpildyti UCAS į visus Jungtinės Karalystės universitetus;
+ stojantiems į mūsų partnerių aukštąsias, finansuojame UCAS mokestį.

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search