Kompiuterių inžinerija / Computer Engineering

Kompiuterių inžinerijos bakalauro kvalifikacija reikalinga norint kurti pažangius kompiuterius ir programas.

Daugiau apie kompiuterių inžineriją

Studijų programos skirtos rengti aukštos kvalifikacijos specialistus, gebančius formuluoti ir spręsti kompiuterių inžinerijos problemas globalizuotoje rinkoje, projektuoti ir modernizuoti kompiuterių sistemas, eksploatuoti bei administruoti kompiuterių tinklus ir kompiuterinę įrangą, diegti kompiuterių tinklų saugumo įrankius, kurti, diegti ir eksploatuoti įvairios paskirties įterptinius kompiuterius su mikrovaldikliais ir programuojamomis loginėmis schemomis, naudotis informacinėmis technologijomis, bazine programine įranga, eksperimentuoti, analizuoti ir interpretuoti duomenis, programuoti.

Kompiuterių inžinerijos bakalauro kvalifikacija reikalinga norint dirbti kompiuterių ir elektronikos inžinieriaus darbą.

Asmuo, įgijęs kompiuterių inžinerijos bakalauro kvalifikaciją, turi:

 •  gebėti identifikuoti, formuluoti ir spręsti kompiuterių problemas, savarankiškai kurti projektuoti ir modernizuoti kompiuterių sistemas, eksploatuoti bei administruoti kompiuterių tinklus ir kompiuterinę įrangą, diegti kompiuterių tinklų saugumo įrankius, kurti, diegti ir eksploatuoti įvairios paskirties įterptinius kompiuterius su mikrovaldikliais ir programuojamomis loginėmis schemomis,, eksperimentuoti, analizuoti ir interpretuoti duomenis, taikyti ir naudoti kompiuterinius metodus, skirtus specifinėms inžinerinėms problemoms, integruoti technologijos mokslų naujovių taikymo įvairiomis aplinkybėmis įgūdžius su verslo ir vadybos pagrindais, su humanitarinių ir socialinių mokslų žiniomis, išlaikyti profesinę kompetenciją per visą gyvenimą trunkantį mokymąsi, naudotis informacinėmis technologijomis, bazine programine įranga, kompetentingai panaudoti kompiuterius problemų sprendimo duomenims gauti ir apdoroti, automatizuotajam projektavimui, kompiuterinei grafikai, programuoti ir savarankiškai įvaldyti naujas programavimo kalbas bei programų paketus;
 •    žinoti naujausias kompiuterių technologijas, jų vystimosi tendencijas, kompiuterių sistemų ir įterptinių kompiuterių projektavimo principus;
 •    mokėti dirbti savarankiškai ir grupėje (komandoje), dirbti atsakingai, kruopščiai, organizuoti darbą, efektyviai bendrauti su kolegomis ir gretutinių sričių specialistais.


Įgiję kompiuterių inžinerijos bakalauro kvalifikaciją asmenys gali dirbti kompiuterių ir elektronikos inžinieriumi įmonėse, projektuojančiose, diegiančiose ir eksploatuojančiose įvairios paskirties kompiuterių sistemas ir įstaigose kuriančiose, tobulinančiose, diegiančiose arba eksploatuojančiuose įrangą su įterptiniais kompiuteriais. Pastaruoju metu inžineriai naudoja itin daug kompiuterinės technikos programų, ypač kompiuterinio modeliavimo, kompiuterinio projektavimo ir kitų informacinių technologijų, kurios žekliai padidina inžinerinės veiklos efektyvumą.

Kur geriausiai studijuoti kompiuterių inžineriją?

Tam, kad atsakyti į šį klausimą reikėtų skirti nemažai laiko analizei:

 1. Reikia atrinkti universitetus ir įvertinti kiekvienos programos karjeros rodiklius – kokie universitetai šią programą paruošia geriausiai?
 2. Išanalizuoti universitetų reitingus – jeigu renkiesi akademinį universitetą tai svarbu. Jei domina taikomasis ar modernus universitetas, tuomet reitingai nėra tokie svarbūs.
 3. Nuspręsti koks universiteto tipas tau tiks labiausiai – akademinis, taikomasis ar modernus?
 4. Įvertinti kiekvieno universiteto stojimo reikalavimus – kur turi šansų įstoti?
 5. Palyginti studijų programų aprašymus – kokius dalykus siūlo kiekvieno universiteto programa? Kur studijuoti patiks labiausiai?

Atlikus analizę, reikėtų atrasti balansą tarp norų ir galimybių. Reikėtų pagalvoti, į kurį maksimaliai geriausią universitetą turi šansų įstoti su savo turimais pažymiais ir anglų k. žiniomis. Taip pat pagalvoti, ar universitetas, kuris traukia labiausiai turi geriausius rodiklius ir ar sugebėsi ten įstoti.

Mūsų nemokama paslauga “Individualus programos parinkimas” padės nustatyti užsienio aukštųjų mokyklų programas:

 • kurios geriausiai atitinka tavo reikalavimus;
 • į kurias turi didžiausią tikimybę įstoti;
 • kartu aptarsime įvairias galimybes ir padėsime atrasti geriausią variantą.
Socialiniai mokslai
Fiziniai mokslai
Menai
Biomedicinos mokslai

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search