Olandija buvo pirma šalis žemyninėje Europoje, kuri pradėjo siūlyti studijų programas dėstomas anglų kalba.
Studentai yra nuolatos skatinami mąstyti kūrybiškai ir inovatoriškai, bei išlipti iš įprastų sprendimų ir metodologijų rėmų.

Paraiškos į universitetus keliauja per valstybinę priėmimo sistemą – Studielink.

Kokia yra švietimo sistema Nyderlanduose (Olandijoje)?

 • Naujoviška ir praktiniu problemų sprendimu paremta mokymosi sistema
 • Apie 90% Nyderlandų gyventojų kalba angliškai
 • Švietimas Olandijoje nėra nemokamas, tačiau mokesčiai už mokslą yra gana žemi (apie 1800 € per metus) ir Jūs galite imti studento paskolą, kad tai padengtumėte
 • Geros stipendijos galimybės dirbantiems studentams

Olandijos aukštojo mokslo sistema dėl aukštos mokslo kokybės turi pasaulinę reputaciją. Patirtis rodo, kad žmonės, kurie mokėsi Olandijos aukštojo mokslo institucijoje pasižymėjo labai gerai ir kitose pasaulio dalyse. Be to, Nyderlandai buvo pirmoji ne anglakalbių šalis, kuri įvedė kursus mokomus anglų kalba.

HOGESCHOLEN – TAIKOMŲJŲ MOKSLŲ UNIVERSITETAI

Skirtumai tarp taikomųjų mokslų universitetų ir mokslinių tyrimų universitetų laikui bėgant tapo mažiau pastebimi. Nepaisant to, keletas skirtumų išlieka. Taikomųjų mokslų universitetai siūlo ketverių metų programas (3 metų mokymąsį + 1 metų stažuotes/praktiką), suteikiantį bakalauro laipsnį, kuris yra stipriai orientuotas į praktinį mokymą. Programos orientuotos į konkrečias profesijas ir apima stažuotes ar darbo vietas, kurios suteikia studentams praktinio darbo patirtį. Taikomųjų mokslų universitetai taip pat siūlo vis daugiau programų, kurios suteikia magistro laipsnį. 2/3 universitetų Nyderlanduose yra Taikomųjų mokslų universitetai.


AKADEMINIAI UNIVERSITETAI
yra mokslo įstaigos, kurios yra orientuotos į mokslinius tyrimus. Mokslo kokybės skirtumai tarp Olandijos universitetų paprastai yra nedideli, o geriausias universitetas viename mokymosi dalyke, gali būti blogesni kitame. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl nė vienas iš jų nėra tarptautinių universitetų reitingavimo sistemų pakopos viršūnėje. Tačiau visų jų taškų skaičius gerokai viršija vidurkį (12 universitetų yra pasaulio TOP200).

Bakalauro ir Magistro programos Nyderlanduose

Mokslinių tyrimų univetsitetas Taikomųjų mokslų universitetas
Bakalauro studijų programos kaina 1835€ 1835€
Bakalauro studijų programos trukmė 3 metai 4 metai (1 metai apmokamos praktikos)
Magistro studijų programos kaina 1835€ Iki  10,000€
Magistro studijų programos trukmė 2 metai 2 metai

Pagrindinė priežastis, kodėl Magistro studijų programos taikomųjų mokslų universitetuose yra daug brangesnės, yra tai, kad Olandijos vyriausybė neremia magistro programų priešingai nei baklauro studijų programų, kurios trunka 1 – erius metus ilgiau ir yra remiamos vyriausybės.

Išbandyk olandų mokymo metodus

UGDYK ATVIRĄ MĄSTYMĄ INTERAKTYVIŲ MOKYMŲ PAGALBA.
Olandų mokymo stilius yra interaktyvus ir orientuotas į studentus. Dėmesio centre yra komandinis darbas, kurio dėka paprasta susipažinti su studentais iš kitų šalių. Mokymasis Olandijoje – tai atviro mąstymo formavimas bei tarptautinės orientacijos gerinimas.

Didelė visų studijų programų dalis yra projektų įgyvendinimas, bei darbas grupėse analizuojant ir sprendžiant tam tikras problemas. Tu taip pat turėsi šansą gauti darbo patirties per praktikas, bei atlikti eksperimentus laboratorijose, priklausomai nuo studijų krypties.

KOMANDINIS DARBAS
Olandija gavo daug tarptautinių pagyrimų dėl savo mokymo stiliaus, kurio svarbiausias momentas yra studentai dirbantys kartu, kaip komanda, bei savidisciplina. Dėstytojas mokymosi procese atlieka tarpininko ir vadovo vaidmenį.

BENDRAVIMAS PASKAITOSE
Bendravimas paskaitose yra labai vertinamas. Iš tavęs bus tikimąsi apgalvoti tau suteiktas žinias ir susikurti bei išreikšti savo nuomonę. Niekas tau nedraudžia užduoti klausimus, ar kritiškai reaguoti į tai ką sako dėstytojai ar kiti studentai. Panaudok savo paties kūrybiškumą pritaikant naujai įgytas žinias.

PAGARBA VISOMS NUOMONĖMS
Olandų mokymo metodai yra pagrįsti pagarba kiekvieno individo nuomonei ir įsitikinimams. Tokia mąstysena nėra būdinga tik švietimo institucijoms – tai nacionalinis bruožas. Tai yra įvairialypės Olandijos visuomenės pagrindas.

Olandijos universitetai taiko PBL metodą

Mėgaukis aukštos kokybės švietimu

Aukštasis mokslas Olandijoje užsitarnavo pasaulinę reputaciją dėl savo aukštos kokybės. Aukšta kokybė – tai valstybinės švietimo reguliavimo ir kokybės užtikrinimo sistemos garantas.

PRIPAŽINTI MOKSLINIAI LAIPSNIAI
Olandų įstatymai (Aukštojo Mokslo ir Tyrimų Nutarimas) teigia, kad laipsnį suteikiančios programos, kurias siūlo aukštojo mokslo institucijos privalo būti patikrinamos pagal tam tikrą kriterijų rinkinį, įvertinant studijų lygį ir turinį.
Bakalauro ir magistro studijų programos atitinkančios visus kriterijus yra akredituojamos (oficialiai pripažįstamos) Olandijos ir Flandrijos Akreditavimo Organizacijos (NVAO).
Ši akreditavimo sistema buvo įdiegta užtikrinti, kad aukštojo mokslo programos Olandijoje atitiktų aukščiausius standartus.

Įsitrauk

TAPK TARPTAUTINĖS MULTIKULTŪRINĖS BENDRUOMENĖS DALIMI.
Olandų visuomenė yra stipriai susijusi su kitomis kultūromis, pasauliu ir verslo bendruomene. Tai reiškia, kad studijuodamas, tu dalyvausi tarptautinėse paskaitose. Verta paminėti, kad Olandijoje studijuoja virš 80,000 studentų atvykųsių iš viso pasaulio.

TALENTINGI ŽMONĖS IŠ KITŲ ŠALIŲ YRA DAUGIAU NEI VERTINAMI.
Viena iš priežasčių kodėl savo Aukso Amžiuje Olandija klestėjo, buvo žmonių atvykusių iš kitų valstybių žinios. Tai vis dar galioja šiandien. Talentingi žmonės, atvykę iš kitų valstybių, yra daugiau nei vertinami. Tu susitiksi su daugybe studentų atvykusių iš svetur, tiek paskaitų auditorijose, tiek universitetų miesteliuose.

“Aš lankau paskaitas, kartu su studentais iš Vokietijos, Ispanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, faktiškai iš visų pasaulio kampelių,” sako studentė iš Indonezijos, Ema Apriyani. “Mes labai daug dirbame kartu. Turėdama tiek daug skirtingų tautybių savo grupėje, aš labai daug sužinau apie skirtingus požiūrius, vyraujančius skirtingose kultūrose.”

EUROPA ANT DURŲ SLENKSČIO.
Olandai taip pat nori daug sužinoti apie kitas kultūras. Ir tai yra labai naudinga turint tiek daug skirtingų valstybių ant savo durų slenksčio. Tai praktiška ne tik eksportuojant olandišką sūrį, gėles ir kitus produktus, tačiau duos naudos ir tau! Per labai trumpą laiką, tu gali atsirasti kitoje Europos valstybėje.

Mažiau nei po trijų valandų trukmės kelionės traukiniu iš Amsterdamo atvyksi į Paryžių. Per maždaug penkias valandas traukiniu iš Roterdamo gali pasiekti Londoną, o šiek tiek ilgiau nei šešių valandų kelionė – ir tu jau Berlyne. Taigi, galimybė aplankyti kitas Europos šalis visada yra prieinama.

UŽMEGZK RYŠĮ SU OLANDIJA.
Olandai domisi kitomis kultūromis, ir dėl to didelė jų dalis labai gerai kalba angliškai. Tu neprivalai mokėti olandų kalbos, kad čia studijuotum.

Tačiau, bet kokiu atveju, studijuojant Olandijoje išmokti šiek tiek olandų kalbos gali išeiti į naudą. Tai leis tau daug lengviau susibendrauti su kitais studentais iš Olandijos. O jeigu pradėsi karjerą tarptautinėje įmonėje kažkur kitur, užsienio kalbos mokėjimas visada yra privalumas.

Būk Pionierius

ĮSITRAUK Į OLANDIŠKĄ VERSLUMO DVASIĄ IR PRADĖK PIONIERIAUTI!
Olandija buvo pirma šalis žemyninėje Europoje, kuri pradėjo siūlyti studijų programas dėstomas anglų kalba.
Studentai yra nuolatos skatinami mąstyti kūrybiškai ir inovatoriškai, bei išlipti iš įprastų sprendimų ir metodologijų rėmų. Dėl to nenuostabu, kad Olandijoje yra tiek daug pionierių.

LAISVĖ IDĖJOMS
Jeigu turi gerų, inovatoriškų idėjų, olandų švietimo sistema suteiks tau galimybę ją įgyvendinti. Puikus to pavyzdys yra Olandijos studentų komanda, kuri dalyvavo Pasauliniame Saulės Energijos Iššūkyje Australijoje.
Inovatoriškos idėjos švietimo srityje visada sulaukia ovacijų. Mitzi Dominguez iš Meksikos išsireiškė: “Olandai visada yra vienu žingsniu priekyje.”

ŠVIETIMAS
Pionieriavimas duoda naudos mokslui ir švietimui – tai yra vienintelis būdas atrasti naujoves. Olandija yra gimtinė daugeliui Nobelio Premijos laureatų fizikos, chemijos, ekonomikos ir medicinos srityse.
Tačiau tai taip pat yra atviras uostas mokslininkams iš kitų šalių. Garsūs Nobelio Premijos laureatai Marie Curie ir Andre Geim atvyko į Olandiją vykdyti savo tyrinėjimų.

Erasmus Mundus stipendija yra pavadinta garsiausio olandų filosofo ir humanisto, Desiderius Erasmus, vardu. Pabaiges savo mokslus Olandijoje, Erasmus keliavo po visą Europą diskutuoti su kitais žymiais mokslininkais, tarp jų ir Thomas More.  Šie vardai yra tik keletas gerai žinomų Olandijos pionierių. Studijuodamas Olandijoje, tu pats suprasi ką reiškia būti pionieriumi.

Būk kūrybingas

GALVOK APIE KURYBIŠKUS SPRENDIMUS IR PASIEK INOVATORIŠKUS REZULTATUS.
Olandija yra kūrybinga valstybė. Olandai mėgsta naujoves ir nuolat užduoda tiek sau, tiek kitiems, klausimus, kurie privestų prie naujų idėjų atradimo.

Studijuodamas Olandijoje, tu būsi skatinamas mąstyti apie kūrybiškus sprendimus. Žinoma, kartu su kitais studentais, kadangi inovatoriški ir kūrybiški rezultatai yra gaunami tik komandinio darbo metu.

SMALSUS MĄSTYMAS
“Jeigu Olandijoje lankysi paskaitas, nuolat būsi skatinamas dalyvauti,” sako Dhaval Shah. “Indijoje aš turėjau mažai kontakto su savo dėstytojais. Čia, Olandijoje, dėstytojai nenustoja klausę klausimų, kurie mus skatina dalyvauti mąstymo procese. Tai leidžia tau atrasti naujas idėjas, o taip pat daug išmokti ir iš savo bendraamžių.”

Inovacijos ir kūrybiškumas yra neatsiejami Olandijos švietimo komponentai. Dėl to, Olandijos aukštojo mokslo institucijose ugdomi studentai yra ambicingi, bei gali pritapti prie kitų kultūrų, bei jų darbo metodų.

KŪRYBINIS SEKTORIUS
Olandija turi platų kūrybinį sektorių, kurį sudaro daugybė mados dizainerių, reklamos kūrėjų, informacinių ir komunikacinių sistemų specialistų, žurnalistų, filmų kūrėjų, bei dailininkų.

Olandų dizainas yra gerai žinomas visame pasaulyje. Olandų dizaineriai kuria unikalius baldų, bei grafinius dizainus, taip pat ir aukštąją madą. Labai gerai žinomas mados dizainerių duetas Victor & Rolf yra puikus to pavyzdys.

Olandų architektūra taip pat stebina. Architektas Rem Hoolhaas, projektuoja pastatus visame pasaulyje. Žinomiausi jo darbai yra Sietlo Centrinė Biblioteka, Olandijos ambasada Berlyne, bei Pekino Televizijos Bokštas.

Olandija turi didelį skaičių muziejų, kurie eksponuoja tiek naujų dailininkų, tiek senų meistrų, kaip Vincent van Gogh ir Rembrandt van Rijn, šedevrus.

Verslo bendruomenė

Kūrybiškumas atsiskleidžia Olandijos aukštojo mokslo institucijų ir verslo bendruomenės bendradarbiavime.

Tiesioginis įdarbinimas bei darbo praktikos suteikimas yra svarbi, daugelio studijų programų dalis.

Aukštojo mokslo institucijos bei verslo kompanijos dirba kartu. Nemažai institucijų paskiria dėstytojus, kurie ne tik išmano, kaip gerai išmokyti studentus, bet taip pat turi stiprių ryšių verslo bendruomenėje.

Būdamas studentu, tu gausi naudos iš jų kontaktų verslo pasaulyje. Turėsi puikų šansą dirbti prie tikrų verslo projektų. Tu tobulėsi semdamasis naujų žinių iš žmonių kurie dirba verslo srityje, o tuo tarpu verslo bendruomenė iš tavęs mokysis naujų požiūrių.

Tiesioginis kūrybiškumo pritaikymas praktinėse srityse – tai yra didžiausia studijų Olandijoje teikiama nauda. Pabaigęs studijas Olandijoje, tu būsi inovatoriškas mokslininkas, verslus filmų prodiuseris, arba tiesioginis Rem Koolhaas, arba Victor & Rolf konkurentas.

Gauk kokybę, vertą pinigų

ĮGYK AUKŠTOS KOKYBĖS MOKSLINĮ LAIPSNĮ UŽ PAKANKAMAI MAŽĄ KAINĄ.
Gyvenimas Olandijoje kainuoja nedaug lyginant su angliškai kalbančiomis šalimis, o mokestis už mokslą taip pat yra palyginti mažas. Plačiai pripažinta studijų kokybė ir pakankamai nedidelės pragyvenimo išlaidos studijuojant Olandijoje yra verti pinigų.
Įvairiose srityse, tokiose kaip vandens technologijos, menai ir dizainas bei atsinaujinanti energetika, olandų švietimas yra pasaulio lyderių tarpe.

2012 metais net dvylika Olandijos universitetų pateko tarp 200 aukščiausių universitetų Times Higher Education World University Rankings reitinguose. Šiuose reitinguose Olandijos aukštojo švietimo sistema, taip pat užėmė trečią vietą tarp geriausią vertę siūlančių švietimo sistemų pasaulyje.

LAIKO IR PINIGŲ VERTA INVESTICIJA
Nors ir yra pakankamai maža valstybė geografiškai, Olandija turi didelę tarptautinę įtaką. Pagal ekonomikos dydį, ji yra 21-oji valstybė pasaulyje. Kai kurios didžiausios pasaulinės kompanijos, tokios kaip Philips, Heineken, KLM, Shell, ING Bank ir Unilever priklauso Olandijai.

Be to, tokios kompanijos, kaip Sony, Sara Lee ir Microsoft turi įkūrusios savo Europos būstines būtent Olandijoje.
Tavo įgytas laipsnis olandų aukštojo mokslo institucijoje ir patirtis gauta gyvenant Olandijoje bus labai vertinga. Tai padės tau išplėsti savo karjeros galimybes, tiek savo gimtojoje šalyje, tiek kitur už palyginti mažą kainą.

GYVENIMO BŪDAS UŽ PRIEINAMĄ KAINĄ
Lyginant su kitomis Vakarų Europos šalimis, pragyvenimo kaina Olandijoje yra pakankamai maža.
Studentai taip pat gauna nuolaidas daugelyje barų, restoranų, muziejų bei kino teatrų. Lengvai susisiekti su įvairiomis miesto vietomis galima dviračiu. Tai ne tik tipinis olandų susisiekimo būdas, bet taip pat ir labai pigus transportas. O jei norėsi pamatyti daugiau šalies vietų, į kitą miestą, ar net į kitą Europos valstybę lengvai nuvyksi traukiniu.

Studentas iš Filipinų Teilhard Paradela sako: „Gyvenimo tempas čia yra greitas, tačiau be įtampos. Yra didelė įvairovė dalykų, kuriuos galima nuveikti. Olandijoje niekada nėra nuobodu!“

Olandija yra trečia šalis Europoje pagal populiarumą lietuvių tarpe. Kodėl? Studijos Olandijoje yra mokamos tačiau nebrangios, yra galimybė gauti stipendiją bei paskolą studijoms bei pragyvenimo išlaidoms padengti.

Detalus studijų finansavimo paaiškinimas su pavyzdžiais

IŠMOKA, PRIKLAUSANTI NUO TĖVŲ PAJAMŲ

Maksimali išmoka, kurią galite gauti, yra 378 Eu. Išmokos suma svyruoja priklausomai nuo tėvų pajamų. Pagrindinės sąlygos, norint aplikuoti:
• Dirbti 56 val. per mėnesį;
• Pristatyti tėvų pajamų dokumentus už 2 metus. Tokį dokumentą tėvai gali gauti VMI. Jis turi būti parengtas anglų kalba, taip pat reikia pateikti abiejų tėvų pajamų išrašą;
• Studijuoti full-time;
• Būti ne vyresniems nei 30 m;
Šios išmokos grąžinti nereikia, jei baigiate studijas ir įgyjate bakalauro ar magistro laipsnį (jei studijų nebaigiate, stipendiją reikia grąžinti) .

STUDIJŲ PASKOLA

Galite teikti paraišką dėl paskolos studijų kainai padengti. Ši paskola suteikiama ir nedirbantiems studentams. Paskolos įmokos kas mėnesį pervedamos į asmeninę studento banko sąskaitą ir studentai turi patys sumokėti už studijas. Maksimali suma, pervedama kas mėnesį, yra 162 Eu. Paskolą galima pasiimti tik tada, kai esate galutinai priimti į pasirinktą universitetą.
Kai kurie universitetai prašo sumokėti už visus studijų metus ar už visą semestrą. Tokiu atveju tenka mokėti iš santaupų, o vėliau pinigus atgaunate kas mėnesį.

GALIMYBĖ SKOLINTIS

Maksimali suma, kurią gali gauti studentas, yra 1016 Eu per mėnesį. Į šią sumą įskaičiuota ir stipendija, ir studijų paskola. Paskolą gali gauti tik dirbantys studentai. Jei kas mėnesį gaunate 378 Eu (ar mažesnę nustatytą) išmoką, likusią sumą galite skolintis ir taip padengti pragyvenimo išlaidas ar studijų kainą.

Paaiškinimas
Maksimali suma, kurią galima skolintis: 1016 Eu. Šią sumą sudaro:
• Iki 162 Eu studijų paskola (gali gauti ir dirbantys, ir nedirbantys)
• Iki 854 Eu paskola (gali gauti tik dirbantys). Šią sumą sudaro:
– Iki 378 Eu stipendija (nereikia grąžinti, jei baigiate mokslus)
– Likusi suma, kurią galite skolintis pragyvenimui (reikia grąžinti)
Pavyzdys
Jei dirbate ir jūsų tėvų pajamos nėra aukštos, gaunate stipendiją iki 378 Eu/mėn.

1016 Eu – 378 Eu = 638 Eu (šią sumą galima skolintis papildomai pragyvenimo išlaidoms bei studijų kainai padengti. Jei skiriama 316 Eu stipendija, skolintis galite 700 Eu.)

854 Eu – 378 Eu = 476 Eu (tiek galima skolintis pragyvenimo išlaidoms. Jei skiriama 316 Eu stipendija,pragyvenimui galima skolintis 538 Eu.)

162 Eu studijų paskola +378 Eu stipendija + 476 Eu paskola gyvenimui = 1016 Eu maksimali studento paskola

Jei nedirbate, galite gauti tik studijų paskolą – 162 Eu/mėn.

 

MĖNESIO BIUDŽETAS

 • 190 Eu – studijų įmoka
 • 400 Eu – apgyvendinimas
 • 200 Eu – maistas

Maksimalus finansavimas (studijų paskola + stipendija + gyvenimo išlaidų paskola) – 1016 Eu + atlyginimas

Pajamos pilnai padengia išlaidas ir dar lieka.

Stipendija, priklausanti nuo tėvų pajamų

A supplementary grant

Priklausomai nuo jūsų šeimos pajamų Jūs galite gauti iki 378 € stipendijos per mėnesį . Norint ją gauti, Jūs turite pateikti darbo užmokesčio, mokesčių deklaracijas ir t.t. įrodantį dokumentą per pastaruosius dvejus metus. Suma, kurią galite gauti skaičiuojama slankiąją skale, priklausomai nuo šeimos pajamų. Norint aplikuoti, būtina per mėnesį dirbti 56 valandas.
Jei negalite gauti pilnos stipendijos sumos, likusią dalį galite gauti kaip paskolą. Tikslus stipendijos/ paskolos ribų santykis yra sudėtingas.

www.duo.nl

Finansavimo galimybės Nyderlanduose

Paskola mokesčiui už mokslą – Collegegeldkrediet

Kadangi Europos Sąjunga teigia, kad su visais ES piliečiais turi būti elgiamasi vienodai, ES pasų turėtojams automatiškai suteikiama teisė gauti paskolą mokesčiui už mokslą iš Olandijos vyriausybės. Tai vadinama Collegegeldkrediet.

Yra keletas svarbių reikalavimų, kuriuos reikia atitikti, bet tai retai kada būna problema.
1. Jūs turite būti iki 30 metų amžiaus, pradedant  mokslus (virš 30 metų amžiaus asmenys taip pat gali gauti paramą, bet ne tokią didelę).
2. Jūs privalote turėti Olandijos banko sąskaitą.
3. Jūs privalote turėti olandų “burgerservicenummer” (piliečio aptarnavimo numerį), kurį gausite tik tada, kai turėsite nuolatinį adresą Nyderlanduose.
4. Jūs esate užregistruotas kaip dieninių studijų studentas į priskirtą kursą finansuojamajame arba pripažintame aukštojo mokslo institute ar universitete.

Dauguma Olandijos universitetų studentams siūlo du mokesčių mokėjimo būdus. Jūs galite mokėti visą mokestį iš karto arba 10 kartų dalimis kas mėnesį (apie 180 € kiekvieną mėnesį). Tai reiškia, kad jūs neturite jaudintis, jog neturite visos sumos kurso pradžioje. Be to, jei reikia, jums bus galima gauti paskolą mokesčių apmokėjimui.

Collegegeldkrediet yra Olandijos finansinės paramos studentams paskolos mokesčiui už mokslą sudedamoji dalis. Jis susideda iš paskolos padengti mokesčius už savo mokslą (kursą). Nuo 2013 m. tai paprastai sudaro 1835 €. Paskola mokama tiesiogiai į jūsų banko sąskaitą dalimis kas mėnesį, o jūsų pareiga yra sumokėti universitetui iš tų kas mėnesį pervedamų pinigų.

Kai kurie universitetai prašo susimokėti pilnai už visus metus, arba mokėti kiekvieno semestro pradžioje. Tai gali reikšti, kad jūs turėsite mokėti mokesčius, dar  negavus paskolos studijoms. O tai  gali turėti įtakos jūsų pinigų srautams.

Jūs turite mokėti palūkanas Collegegeldkrediet, ir ji taikoma nuo tos dienos, kai pasiemėte paskolą. Palūkanų norma per pastaruosius metus buvo mažesnė nei 2%.

Be to, suteikiama dviejų metų pertrauka po studijų baigimo, prieš pradedant vėl grąžinti likusią paskolos dalį. Visa paskola turi būti grąžinta per 15 metų ir nėra jokio mechanizmo tam, kad jūs būtumėte nurašyti automatiškai, praėjus tam laikui. Minimalus mėnesinis grąžinimo mokestis yra 45,41 €, bet jis gali būti sumažintas Nyderlandų vyriausybės nuožiūra. Svarbu atsiminti, kad
Jūs turėsite grąžinti visą paskolą, net jei ir nebaigsite savo mokslo laipsnio arba jei išvyksite iš šalies.

http://www.duo.nl/particulieren/international-student/default.asp

Kiek uždirbsi po studijų?

Vidutinė alga po bakalauro studijų yra apie 2400 Eu/mėn. neatskaičius mokesčius, po magistro studijų – apie 3000 Eu/mėn.
Čia rasi oficialiai skelbiamas pradines algas.

Dauguma studentų žino savo būsimą darbo vietą paskutiniame kurse.

Vidutiniškai 93% absolventų įsidarbina per 6 mėn. po studijų baigimo.

Studijų kaina

Olandijoje studijos kainuoja apie 1900 Eu per metus. Yra galimybė mokėti dalimis. Su kiekvienu universitetu reikia tartis atskirai.

Kodėl studijos nebrangios ir studentai turi galimybę gauti pašalpą?

Olandai laiko save viena versliausių ir veikliausių tautų Europoje.  Ekonomika yra viena stipriausių pasaulyje, nes Olandai turi šalies vystymosi strategiją. Įmonės glaudžiai bendradarbiauja su mokslo institucijomis, todėl studijų programos pilnai atitinka darbo rinkos poreikius. Olandai stengiasi pritraukti geriausius „smegenis“ iš viso pasaulio ir po studijų juos išlaikyti, jie suteikia galimybę įsidarbinti olandiškose kompanijose šalies viduje ir tarptautiniuose padaliniuose visame pasaulyje vykdant tų kompanijų tolimesnę ekspansiją ir užtikrinant prekių ir paslaugų aukštus standartus. Tai yra svarbi ekonomikos vystymosi strategijos dalis.

Minimali alga priklauso nuo amžiaus

Age Per month Per week Per day
23 and older € 1.537,20 € 354,75 € 70,95
22 € 1.306,60 € 301,55 € 60,31
21 € 1.114,45 € 257,20 € 51,44
20 € 945,40 € 218,15 € 43,63
19 € 807,05 € 186,25 € 37,25
18 € 699,45 € 161,40 € 32,28
17 € 607,20 € 140,15 € 28,03

webinarai su Nyderlandų Karalystės studentais iš Lietuvos

 • Visų pirmą, turbūt geriausi atsiliepimai ir įvertinimai apie organizaciją yra sėkmingos studentų istorijos. O jų tikrai yra daug. Ką aš asmeniškai vertinu labiausiai, tai yra nuoširdus,atviras bendravimas ir noras padėti pasiekti geriausia. Kai pats stojau ir galvojau, kad esu beviltiškoj padėty, mane išgelbėjo ir padėjo tik FOX.LT. Būtent jų pastangų dėka dabar galiu mėgautis aukščiausio lygio studijom Anglijoj. Niekada nepamiršiu, kiek daug pastangų įdėjo, kad viskas gautųsi tik geriau, todėl už tai liksiu dėkingas visą gyvenimą.

  Ignas Kelpšas
  Ignas Kelpšas
 • Nuo pat mažens svajojau apie studijas Anglijoje, bet šią svajonę buvau po mažu apleidusi. Tačiau, kai sumasčiau, jog tikrai noriu mokytis šioje šalyje, jau buvo įpusėjęs stojimo procesas. Vien tik FOX.LT dėka suspėjau įstoti į Coventry University. Specialistė atsakė į kiekvieną mano klausimą bei nuramino, kai labiausiai jaudinausi. Tikriausiai dar daug metų būsiu dėkinga FOX.LT už visas pastangas ir tai, kad tik jų dėka dabar studijuoju specialybę, kuri yra tokia tinkama man!

  Eglė Latvytė
  Eglė Latvytė
 • Bendradarbiaudama su FOX.LT stojimo specialistais sulaukiau ne tik dideles pagalbos, bet ir paramos bei nuoširdaus bendravimo 🙂

  Karina Komarovska
  Karina Komarovska

Online konsultuoja ir valstybines stojimo sistemas kuruoja stojimo administratorė Inga

Turi klausimų? Konsultacijos nemokamos!

El.pašto adresas

Turi klausimų? Rašyk kaip tau patogu

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search