Jungtinės Karalystės švietimas turi aukštą reputaciją dėl savo nepriekaištingumo, ir dauguma užsienio studentų suteikiamo išsilavinimo kokybę vertina labai aukštu balu.

Paraiškos į universitetus keliauja per valstybinę priėmimo sistemą – UCAS.

Studijų finansavimo detalus paaiškinimas

http://www.moneysavingexpert.com/students/student-loans-tuition-fees-changes#multiThree

paskola ir finans

Studijos Anglijoje ir Velse oficialiai yra mokamos, tačiau visi Lietuvos studentai gauna finansavimą. Todėl studijų metu nieko mokėti nereikės.

Paprastai studijos trunka 3 metus. Sandwich course studijos trunka  4 metus,  treti metai apmokama praktika. Praktikos metais mokestis už studijas neskaičiuojamas.

Finansavimą grąžinti turėsi tik tuo atveju, jei po studijų uždirbsi daugiau nei 21000 svarų per metus (jei liksi gyventi JK), arba daugiau nei 10000 Eur. per metus (jei gyvensi Lietuvoje).

Finansavimą grąžinti reikia tik nuo sumos, kuri viršija aukščiau minėtą sumą.

Pavyzdys: gyveni Anglijoje ir uždirbi 22000 svarų per metus (~25500 Eur. per metus arba ~2100 Eur./mėn). Tokiu atveju tau reikės mokėti 9% nuo skirtumo:

22000 – 21000 = 1000 * 9% = 90 svarų per metus.

Ši suma bus paskirstyta visiems metams, todėl turėsi mokėti:

90 / 12 = 7.5 svaro per mėnesį.

Taigi, jei gyvensi Anglijoje ir uždirbsi 24000 Eur. per metus arba 2000 Eur/mėn – nieko grąžinti nereikės.

Jei uždirbsi 25500 Eur per metus, arba 2100 Eur./mėn tai kas mėnesį iš tavo atlyginimo bus nuskaičiuoti 9 Eur.!

Jei sugrįžai į Lietuvą, mokėti už studijas turėsi tik jei oficialiai uždirbi daugiau nei 10000 Eur per metus arba 900 Eur./mėn.

Tais metais, kai viršijai ribą, mokėti reikės. Jei kitais metais neviršijai ribos, mokėti vėl nereikės.
Po 30 metų likusi finansavimo suma visiškai anuliuojama ir skolos nelieka!
Iš tiesų puikios sąlygos!

Finansavimo dokumentus (paraišką) reikia užpildyti per 9 mėn. nuo studijų pradžios. Tad dėl studijų mokesčio gali nesirūpinti. Gali ramiai atvykti į universitetą ir užpildyti finansavimo dokumentus tarptautinių studentų ofise, tau padės universiteto personalas.

Paprastai studijos trunka 3 metus. Sandwich course tipo studijos trunka 4 metus, treti metai – apmokama praktika. Praktikos metais studijų mokesti neskaičiuojamas!

Svarbu! Paskola duodama tik pirmam bakalaurui. Paskola nesuteikiama, jei nori įgyti dar vieną bakalauro laipsnį (nepriklausomai nuo to, kad pirmąjį bakalaurą įgijai kitoje šalyje).

Aukštojo mokslo sistema

Aukštojo mokslo sistema Jungtinėje Karalystėje gana sudėtinga, baigus mokyklą čia galima rinktis daugybę variantų studijoms ir daugelis iš jų neturi lietuviškų pavadinimų atitikmenų, tad pateikiame juos originalo kalba:

Sluoksniuotas (sandwich) laipsnis: Tai ketverių metų bakalauro studijos, kuriose studentai įsidarbina metams arba atlieka stažuotes pramonėje, paprastai po antro kurso.

Higher National Certificate (HNC) arba Higher National Diploma (HND). Tai metus arba dvejus trunkančios studijos, kurios prilyginamos pirmiesiems bakalauro studijų metams. Studijų kryptys, iš kurių galima rinktis: inžinerija, sporto studijos, menai ir dizainas, žiniasklaida ir komunikacija, muzikos technologijos. Įgijus tokį išsilavinimą įmanoma pereiti į antrą ar trečia bakalauro studijų kursą.

Foundation degrees. Tai dvejus metus trunkančios studijos, kaip ir pirmuoju atveju, atitinkančios bakalauro studijų pirmuosius kursus. Studijų kryptys: menai ir dizainas, žiniasklaida ir komunikacija, inžinerija ir apgyvendinimo paslaugų vadyba. Šios studijos gali būti tiek teorinės žinios darbui, tiek pradžia tolimesnėms studijoms.

Diploma of Higher Education. Tai dvejus metus trunkančios studijos, kurių pagrindinės kryptys tokie socialiniai mokslai kaip švietimas, teologija, komunikacija ir socialinis darbas. Gavę tokį išsilavinimą galėsite dirbti pagal specialybę arba tęsti studijas toje pačioje srityje.

Bakalauro studijos. Tai populiariausia studijų forma Didžiojoje Britanijoje. Anglijoje, Šiaurės Airijoje ir Velse tokios studijos trunka 3 metus, Škotijoje – 4 metus. Kai kurios studijos gali būti metais pratęstos, kad studentai turėtų galimybę atlikti praktiką.

University International Foundation Year. Tai išlyginamosios studijos, kurios padės „užlopyti“ spragas tiek anglų kalbos žiniose, tiek specialybiniuose dalykuose.

Pre-master’s courses. Šie mokslai gali trukti nuo vieno semestro iki visų akademinių metų ir yra panašūs į išlyginamąsias studijas.

Postgraduate certificate or diploma (PG Cert/Dip). Tai pobakalaurinės studijos, trunkančios metus. Pasirinkę tokią studijų formą, mokslinių tyrimų neatliksite, tačiau profesinę kvalifikaciją gausite.

Taught master’s (MA, MSc, LLM, Med, etc.). Tai magistro studijos, trunkančios metus. Tuomet studentams vyksta paskaitos, o mokslų pabaigoje, atlikus originalų tyrimą, rašomas baigiamasis darbas.

Research master’s (MRes, MPhil). Šis mokslų tipas skiriasi nuo prieš tai buvusio tuo, kad visas mokslų laikas skiriamas individualiam darbui. Paskaitų nebūna, o galutinis pažymys rašomas už baigiamojo darbo kokybę.

Verslo administravimo magistras. Tai populiariausia pobakalaurinių studijų forma Jungtinėje Karalystėje.

Doktorantūra. Šios studijos trunka nuo 3 iki 4 metų, galiausiai studentas turi pristatyti baigiamąjį darbą. Kai kuriais atvejais šalia tiriamojo darbo studentams dar vyksta paskaitos.

Įgyk pasaulinio lygio išsilavinimą

Studijos JK suteiks tau:

 • įkvėpimo ugdant savo žinias bei įgūdžius,
 • laisvės kūrybiškumui ir
 • palaikymo, kad pasiektum geriausią, ką gali pasiekti.

JK universitetai siūlo tau pasaulinio lygio išsilavinimą – šansą sekti savo karjeros troškimais ir įgyti kvalifikaciją, kurią visame pasaulyje vertina tiek darbdaviai, tiek akademikai.

Studijuodamas JK, tu džiaugsies nepriekaištingu mokymu ir universiteto suteikiamomis mokymo priemonėmis.

JK mokslo centrai privalo atitikti griežtus kokybės standartus, nustatytus JK vyriausybės ir švietimo įstaigų tam, kad gautų teisę priimti studentus.

Turėdami tokią stiprią reputaciją švietime ir moksle, JK universitetai pritraukia vienus geriausių pasaulio akademikų bei industrijos specialistų. Tu būsi skatinamas išreikšti savo idėjas ir mąstyti savo galva.

Šis išskirtinis dėmesys kokybei atsispindi puikiuose JK pasiektuose rezultatuose:

 • Keturi iš šešių geriausių pasaulio universitetų yra JK (World Rankings, QS).
 • JK yra pasaulio lyderė pagal atliekamus mokslinius tyrimus (International Comparative Performance of the UK Research Base, BIS). 54% JK universitetuose ir koledžuose vykdomų tyrimų yra pripažinti kaip arba labiausiai pažengę pasaulyje, arba esantys nepriekaištingi tarptautiniu mastu (Research Assessment Exercise).
 • Neseniai vykdytoje BIS Tracking International Graduate Outcomes apklausoje, virš 88% aukštąjį išsilavinimą įgijusių užsienio studentų teigė, kad yra patenkinti savo studijomis JK.

Švietimo metodai

JK švietimas turi aukštą reputaciją dėl savo nepriekaištingumo, ir dauguma užsienio studentų suteikiamo išsilavinimo kokybę vertina labai aukštu balu.

Pavyzdžiui, „Tracking International Graduate Outcomes“ (2011, BIS) apklausoje, 88% JK studijas baigusių užsienio studentų, teigė, kad jie yra patenkinti įgyta patirtimi.

Pradėjus studijas, Tau gali pasirodyti, kad JK švietimo metodai labai skiriasi nuo to, prie ko esi įpratęs.
Studijuojant JK, tau bus duodama didžiulė laisvė tyrinėti savo paties idėjas ir būti kūrybingam. Iš Tavęs bus tikimasi pačiam atlikti tyrimus arba dirbti grupėse su kitais studentais, vykdant įvairius projektus.

Be to, JK švietimas yra labai interaktyvus – paskaitose Tau nereikės vien sėdėti klausant dėstytojo. Dėstytojas skatins Tave pasidalinti savo idėjomis, organizuos įvairius debatus, diskusijas bei apklausas. Pagrindinė tokio švietimo idėja yra ta, kad smagiai leidžiant laiką paskaitose, į kurių dalyvavimą įtraukiami patys studentai, mokymasis tampa daug sėkmingesnis.

Toks mokymosi būdas iš pradžių gali pasirodyti bauginantis, tačiau dėstytojai suteiks Tau palaikymo ir paramos, ir po šiek tiek laiko, paskaitose turėtum jaustis puikiai.

Studijuok, kaip pats nori

JK švietimas suteikia Tau galimybę pasirinkti programą, kuri atitinka Tavo troškimus bei pomėgius ir studijuoti taip, kaip Tau patogiausia. Pasirinkęs iš tūkstančių JK siūlomų studijų programų, Tu gali sekti savo norais ir įgyti kvalifikaciją, kuri padės Tavo pasirinktoje karjeroje.

Dauguma studijų programų turi “modulinę” struktūrą. Tai reiškia, kad Tu gali susidaryti individualų studijų planą, pasirinkdamas modulius ar dalykus iš įvairių sričių. Pavyzdžiui, jei studijuoji, norėdamas gauti anglų literatūros bakalauro laipsnį, Tu gali pasirinkti vieną modulį apie mokslinę fantastiką, vieną modulį apie vaikų literatūrą, vieną modulį apie trumpąją literatūrą, ir t.t.

Jei tave domina daugiau nei viena studijų kryptis, tu gali studijuoti kombinaciją – pvz., anglų literatūrą ir psichologiją arba turizmą ir prancūzų kalbą, marketingą ir finansus, verslą ir teisę ir t.t.

Atverk duris savo svajonių karjerai

Studijų patirtis JK suteiks tau įgūdžius, kvalifikacijas bei ryšius reikalingus tavo pasirinktai karjerai.

Kvalifikacijos įgytos JK yra didžiulis privalumas.

Jos yra vertinamos darbdavių visame pasaulyje ir gali duos tau didelį pranašumą ieškant darbo. Pagal Tracking International Graduate Outcomes ataskaitą (BIS, 2011), užsienio studentai baigę studijas JK gauna ženkliai aukštesnius atlyginimus, lyginant su atlyginimu, kurį jie būtų gavę baigę studijas savo gimtojoje šalyje.

2013/14 m. QS World University Rankings reitingai parodė, kad darbdaviai visame pasaulyje pripažįsta, jog studentai baigę JK universitetus yra labiausiai „įdarbintini“.

Viena iš priežasčių, kodėl darbdaviai vertina JK įgytą kvalifikaciją, yra išskirtinis dėmesys įgūdžių darbovietėje ugdymui. Didelė dalis JK studijų programų yra sudaromos partneriaujant su verslo kompanijomis ir industrijomis. Studentai yra mokomi industrijos specialistų ir dėl to įgauna realios patirties savo būsimai karjerai. Kai kurios studijų programos suteikia galimybę, įtraukti darbo valandas į studijų planą ir dirbti verslo ar viešojo sektoriaus organizacijai studijų metu.

JK mokymo stilius padės tau išsiugdyti savybes, kurių darbdaviai ieško visame pasaulyje:

 • kūrybiškumą,
 • inovatoriškumą,
 • bendradarbiavimą ir
 • vadovavimo įgūdžius.

Studijos JK tau taip pat suteiks, tarptautinės perspektyvos, leis sužinoti apie naujas kultūras, bendrauti su studentais ir dėstytojais iš viso pasaulio – tai vertinga patirtis karjerai tarptautinėje kompanijoje.

Didelė dalis profesijų reikalauja profesionalo kvalifikacijos. JK gali pasiūlyti tūkstančius studijų programų, kurios suteiks pasaulyje pripažintą kvalifikaciją įvairiose srityse, tokiose kaip teisė, apskaita, vaikų globa, mokytojavimas, marketingas ir t.t.

JK universitetuose tu rasi profesionalius karjeros konsultantus, kurie padės tau planuoti savo karjerą, duos patarimų, kaip ieškoti darbo, pasiruošti darbo pokalbiams, bei rašyti savo CV.

Laisvalaikis: patirk unikalų nuotykį

Studijos JK yra puiki galimybė atrasti šalies unikalią kultūrą, miestus bei kraštovaizdį. Visoje Anglijoje, Škotijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje yra labai daug, ką verta aplankyti ir patirti. Laimei, keliauti aplink JK yra paprasta.

 • JK kraštovaizdis yra labai gražus. Čia tu atrasi kalnus su snieguotomis viršūnėmis, besitęsiančias žalias kalvas, gėlėtas pievas, senovės miškus, smėlėtus paplūdymius ir apleistas salas. Žygiavimas ir važiavimas dviračiu yra puikūs būdai įsilieti į kvapą gniaužiančius vaizdus.
 • JK yra labai aistringa sportui. Dauguma universitetų turi savo sporto bendruomenes – tokias kaip futbolo, jogos, šokių, kriketo, regbio, atletikos ir ledo ritulio. Dalyvaydamas jų veikloje, gali lengvai susirasti naujų draugų. Adrenalino fanatikams JK gali pasiūlyti šimtus kraują kaitinančių užsiėmimų, tokių kaip banglenčių sportas, alpinizmas, nardymas, aitvarų sportas, jodinėjimas žirgais ir netgi slidinėjimas! Kol pasportavęs atgausi kvapą, galėsi žiūrėti pasaulinio lygio sporto varžybas, tokias kaip Wimbledon taurė, FA taurės finalas arba Grand National žirgų lenktynės.
 • Be sporto, muzika taip pat yra dar viena JK nacionalinė manija. Žmonės dievina lankytis žinomų grupių koncertuose, arba ieškoti ir atrasti nuostabių, įdomių, negirdėtų atlikėjų. Kiekvieną dieną galėsi rinktis iš šimtų gyvos muzikos koncertų vykstančių visoje šalyje – nuo pop, roko ir šokių muzikos iki klasikos, folk, metalo ir džiazo. Vasarą nieko nėra geriau už kelionę su palapine į muzikos festivalį. Pasiimk savo palapinę, kremą nuo įdegio ir lietpaltį (dėl visa ko). Unikaliam potyriui išmėgink vieną iš daugelio JK tradicinės muzikos festivalių.
 • Jei mėgsti istoriją, atvykęs į JK tikrai nesuklysi. Keliaujant aplink šalį istoriją matysi visur aplink ir niekada nebūsi toli nuo senovinės pilies, didingos kaimo sodybos arba vaizdingo senovės kaimelio.
 • Čia taip pat rasi šimtus nepakartojamų muziejų ir meno galerijų, kuriuose eksponuojami pasaulinio garso šedevrai ir kolekcijos. Didžioji jų dalis yra nemokami arba siūlo puikias nuolaidas studentams.
 • Jei tave domina teatras ir atlikimo menai, tau tikrai patiks tokie renginiai kaip Edinburgo festivalis Škotijoje, ar Eisteddfod Velse.
 • Tačiau nė viena kelionė į JK nėra pabaigta neaplankius komedijų nakties. Čia tu galėsi patirti ekscentrišką britų humoro jausmą – tik nesėsk į priekinę eilę, nebent nori tapti komedijos dalimi!

Tarptautinė aplinka

2012 m., daugiau nei 500.000 studentų iš daugiau nei 200 tautų studijavo JK.  Studijuodamas čia, tu susipažinsi su žmonėmis iš viso pasaulio ir sužinosi apie daug skirtingų kultūrų.

Didelė dalis universitetų turi tarptautines studentų bendruomenes, kurios užtikrins, kad gautum palaikymą savo vizito JK metu. Šios bendruomenės organizuoja įvairius užsiėmimus, pvz. vakarėlius, proto mūšius, kino naktis, ekskursijas į vietines lankytinas vietas, tad neturėtų būti sunku greitai susirasti draugų tarp kitų užsienio studentų.

Savo universitete tu rasi žmonių atsakingų už studentų socialinę paramą ir studentus iš užsienio, kurie pasiryžę užtikrintistudentų gerovę. Jie visada bus šalia ir duos patarimų iškilus asmeninių problemų.

Kad palengvinti įsikūrimą atvykus, dauguma mokslo institucijų organizuoja orientacinę programą, kuri padeda susipažinti su studentų miesteliu, bei kitais studentais.

webinarai su Jungtinės Karalystės studentais iš Lietuvos

 • Visų pirmą, turbūt geriausi atsiliepimai ir įvertinimai apie organizaciją yra sėkmingos studentų istorijos. O jų tikrai yra daug. Ką aš asmeniškai vertinu labiausiai, tai yra nuoširdus,atviras bendravimas ir noras padėti pasiekti geriausia. Kai pats stojau ir galvojau, kad esu beviltiškoj padėty, mane išgelbėjo ir padėjo tik FOX.LT. Būtent jų pastangų dėka dabar galiu mėgautis aukščiausio lygio studijom Anglijoj. Niekada nepamiršiu, kiek daug pastangų įdėjo, kad viskas gautųsi tik geriau, todėl už tai liksiu dėkingas visą gyvenimą.

  Ignas Kelpšas
  Ignas Kelpšas
 • Nuo pat mažens svajojau apie studijas Anglijoje, bet šią svajonę buvau po mažu apleidusi. Tačiau, kai sumasčiau, jog tikrai noriu mokytis šioje šalyje, jau buvo įpusėjęs stojimo procesas. Vien tik FOX.LT dėka suspėjau įstoti į Coventry University. Specialistė atsakė į kiekvieną mano klausimą bei nuramino, kai labiausiai jaudinausi. Tikriausiai dar daug metų būsiu dėkinga FOX.LT už visas pastangas ir tai, kad tik jų dėka dabar studijuoju specialybę, kuri yra tokia tinkama man!

  Eglė Latvytė
  Eglė Latvytė
 • Bendradarbiaudama su FOX.LT stojimo specialistais sulaukiau ne tik dideles pagalbos, bet ir paramos bei nuoširdaus bendravimo 🙂

  Karina Komarovska
  Karina Komarovska

Online konsultuoja ir valstybines stojimo sistemas kuruoja stojimo administratorė Inga

Turi klausimų? Konsultacijos nemokamos!

El.pašto adresas

Turi klausimų? Rašyk kaip tau patogu

Siek Svajonės!

anglija

Start typing and press Enter to search