Medicinos vadyba ir vystymas / Healthcare management

Apklausos duomenimis, net 45 proc. miestiečių yra tekę kreiptis į privačiai dirbančius medikus.

Daugiau apie medicinos vadybą ir vystymą

Draudimo bendrovei „PZU Lietuva“ atlikus visuomenės nuomonės tyrimą ir pasidomėjus, kiek Lietuvos žmonių naudojasi mokamomis medicinos paslaugomis, paaiškėjo, kad miestiečiai dažniau kreipiasi į privačias gydymo įstaigas negu mažų miestelių ir kaimų gyventojai.

Apklausos duomenimis, net 45 proc. miestiečių yra tekę kreiptis į privačiai dirbančius medikus, dar 30 proc. didmiesčių gyventojų gydosi valstybinėse medicinos įstaigose, bet ten mokėjo už paslaugas.

Tarp kaimo gyventojų privačiai besigydančių yra tik trečdalis (29 proc.), tačiau daugiau yra mokančiųjų už paslaugas valstybinėms gydymo įstaigoms (34 proc.), rašoma bendrovės pranešime spaudai.

„Tokį ryškesnį atotrūkį tarp kaimo ir miesto gyventojų, besikreipiančių pas privačius gydytojus, lemia keletas priežasčių. Be jokių abejonių, miestuose yra daugiau privačių gydymo įstaigų ir jos lengviau pasiekiamos. Be to, neretai miestuose gyvenančių žmonių pajamos yra didesnės, ir žmonės išgali mokėti už medicinos paslaugas.

Svarbi yra ir ta aplinkybė, kad miestuose sutelktas verslas, kuris nori ir gali pasirūpinti savo darbuotojais, t. y. apdraudžia įmonėje dirbančius žmones sveikatos draudimu, ir žmonės gali gydytis privačiose medicinos įstaigose“, – pranešime spaudai cituojamas „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas.

Pasak jo, žmonės vis labiau yra linkę mokėti už privačią mediciną, nes ten gauna geresnį aptarnavimą ir sugaišta mažiau laiko, taigi gauna greitesnę pagalbą. Verslininkai, apdraudžiantys savo darbuotojus sveikatos draudimu, būtent šį aspektą labiausiai ir vertina – darbuotojai serga trumpiau ir greičiau sugrįžta į darbą.

„Lietuvos medicina yra aukšto lygio, tad kvalifikacijos aspektu valstybini ar privačių įstaigų medikų paslaugos vargu ar labai skiriasi. Didžiausias skirtumas yra turima medicinos įranga ir eilės, kuriose sergantiems žmonėms tenka laukti“, – mano M.Jundulas.

Kur geriausiai studijuoti medicinos vadybą ir vystymą?

Tam, kad atsakyti į šį klausimą reikėtų skirti nemažai laiko analizei:

  1. Reikia atrinkti universitetus ir įvertinti kiekvienos programos karjeros rodiklius – kokie universitetai šią programą paruošia geriausiai?
  2. Išanalizuoti universitetų reitingus – jeigu renkiesi akademinį universitetą tai svarbu. Jei domina taikomasis ar modernus universitetas, tuomet reitingai nėra tokie svarbūs.
  3. Nuspręsti koks universiteto tipas tau tiks labiausiai – akademinis, taikomasis ar modernus?
  4. Įvertinti kiekvieno universiteto stojimo reikalavimus – kur turi šansų įstoti?
  5. Palyginti studijų programų aprašymus – kokius dalykus siūlo kiekvieno universiteto programa? Kur studijuoti patiks labiausiai?

Atlikus analizę, reikėtų atrasti balansą tarp norų ir galimybių. Reikėtų pagalvoti, į kurį maksimaliai geriausią universitetą turi šansų įstoti su savo turimais pažymiais ir anglų k. žiniomis. Taip pat pagalvoti, ar universitetas, kuris traukia labiausiai turi geriausius rodiklius ir ar sugebėsi ten įstoti.

Mūsų nemokama paslauga “Individualus programos parinkimas” padės nustatyti užsienio aukštųjų mokyklų programas:

  • kurios geriausiai atitinka tavo reikalavimus;
  • į kurias turi didžiausią tikimybę įstoti;
  • kartu aptarsime įvairias galimybes ir padėsime atrasti geriausią variantą.
Socialiniai mokslai
Fiziniai mokslai
Menai
Biomedicinos mokslai

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search