Lyderystė / Leadership

Lyderiai nuo seno orientuoti į dominavimą, techninės srities išmanymą, neretai nuo darbuotojų, pavaldinių atskirti ne tik kabinetų sienų, geresnių rūbų, bet ir emocine siena.

Daugiau apie lyderystę

Nors tai ganėtinai nauja sfera, išpopuliarėjusi tik XXa. pabaigoje, tačiau jau diskutuojama, ar šis “emocinis išprusimas” nėra svarbiau už tiesiog intelektą. Emociškai išprususio žmogaus bruožai:

 • nejausti streso, išlikti ramiam;
 • nebijoti atsakomybės;
 • derinti rūpestį žmonėmis su tikslų siekimu;
 • stengtis įsijausti į kitų žmonių situaciją, juos suprasti;
 • bendrauti su skirtingais žmonėmis, neatsiriboti nuo galimybių ir nuomonių.

Emocinis intelektas tai emocijų valdymas, jų suvokimas bei sugebėjimas blaiviai mastyti įvairiose situacijose (kuriose emociškai nestabilus, “neintelektualus” žmogus) sutriktų.

Kaip ugdomas, didinamas emocinis intelektas? Pirmiausiai ugdant savimonę ir optimizmą, stengiantis suprasti gilumines veiksmų ir reiškinių priežastis bei pasekmes, nuomonę pagrįsti faktais, o ne spėlionėmis ar štampais.

Lyderiai nuo seno orientuoti į dominavimą, techninės srities išmanymą, neretai nuo darbuotojų, pavaldinių atskirti ne tik kabinetų sienų, geresnių rūbų, bet ir emocine siena. Tikroji lyderystė privalo būti žmogiška ir natūrali – vadovavimas žmonėms, kur tai bebūtų – darbo vietoje, visuomeninėje veikloje ar valstybėje – yra ne iš dangaus nukritusi privilegija, o procesas, kuomet žmonės vadove mato lyderį ir patys nori, kad jis juo būtų.

Kur geriausiai studijuoti lyderystę?

Tam, kad atsakyti į šį klausimą reikėtų skirti nemažai laiko analizei:

 1. Reikia atrinkti universitetus ir įvertinti kiekvienos programos karjeros rodiklius – kokie universitetai šią programą paruošia geriausiai?
 2. Išanalizuoti universitetų reitingus – jeigu renkiesi akademinį universitetą tai svarbu. Jei domina taikomasis ar modernus universitetas, tuomet reitingai nėra tokie svarbūs.
 3. Nuspręsti koks universiteto tipas tau tiks labiausiai – akademinis, taikomasis ar modernus?
 4. Įvertinti kiekvieno universiteto stojimo reikalavimus – kur turi šansų įstoti?
 5. Palyginti studijų programų aprašymus – kokius dalykus siūlo kiekvieno universiteto programa? Kur studijuoti patiks labiausiai?

Atlikus analizę, reikėtų atrasti balansą tarp norų ir galimybių. Reikėtų pagalvoti, į kurį maksimaliai geriausią universitetą turi šansų įstoti su savo turimais pažymiais ir anglų k. žiniomis. Taip pat pagalvoti, ar universitetas, kuris traukia labiausiai turi geriausius rodiklius ir ar sugebėsi ten įstoti.

Mūsų nemokama paslauga “Individualus programos parinkimas” padės nustatyti užsienio aukštųjų mokyklų programas:

 • kurios geriausiai atitinka tavo reikalavimus;
 • į kurias turi didžiausią tikimybę įstoti;
 • kartu aptarsime įvairias galimybes ir padėsime atrasti geriausią variantą.
Socialiniai mokslai
Fiziniai mokslai
Menai
Biomedicinos mokslai

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search