Antreprenerystė / Entrepreneurship

Antreprenerystė yra suprantama kaip gebėjimas kurti ar pastebėti gyvybingas verslo idėjas, inicijuoti jų įgyvendinimą, mobilizuoti tam reikalingus resursus, kurti naujas verslo įmones bei prisiimti su verslo plėtra susijusią riziką.

Daugiau apie anterprenerystę

Antreprenerystė yra suprantama kaip gebėjimas kurti ar pastebėti gyvybingas verslo idėjas, inicijuoti jų įgyvendinimą, mobilizuoti tam reikalingus resursus, kurti naujas verslo įmones bei prisiimti su verslo plėtra susijusią riziką.

Antreprenerystė kaip viena iš vadybos koncepcijų yra tikslingai orientuota į naujų įmonių (angl. start-ups) kūrimo ir vadybos poreikius ir dėl šios priežasties reikšmingai skiriasi nuo kitų vadybos modelių, skirtų brandžių įmonių vadybai. Plačiąja prasme antreprenerystė yra šiuolaikinės ekonomikos tipas, persmelkiantis visas sritis: mokslą, meną, kultūrą, socialinį gyvenimą.

Šiuolaikinė globali, dinamiška ir sunkiai prognozuojama verslo aplinka reikalauja naujo požiūrio į verslo įmonių kūrimą, plėtrą ir konkurencingumą. Atsižvelgdamas į pasaulines tendencijas ir verslui tenkančius iššūkius.

Programa suteikia integralų išsilavinimą antreprenerystės ir vadybos srityje apimantį du svarbiausius žinių ir kompetencijų tipus: žinias „apie antreprenerystę“ bei praktines antreprenerystės kompetencijas (angl. „how-to“). Praktinės antreprenerystės kompetencijos apima tiek gebėjimus kurti naujas verslo įmones, tiek ir platesnius inovacinius ir kūrybinius gebėjimus, kurie yra būtini pilnavertiškam antreprenerystės srities išsilavinimui, ir gali būti pritaikomi daugelyje darbinės veiklos sričių.

Antreprenerystė apima įvairias naujų galimybių realizavimo formas: 1) naujų įmonių kūrimą; 2) naujų produktų ar paslaugų kūrimą esamose įmonėse arba korporatyvinį/vidinį verslumą (angl. intrapreneurship); 3) naujų socialinių organizacijų ir projektų kūrimą arba socialinę antreprenerystę. Visos šios formos lemia pagrindines antreprenerystės kompetencijas, į kurių ugdymą yra nukreipta Antreprenerystės ir vadybos studijų programa: 1) psichologines žinias, reikalingas komandos atrinkimui, motyvavimui ir lyderystei; 2) kūrybingumo skatinimo ir vadybos metodus, būtinus naujų idėjų kūrimui; 3) inovacijų vadybos modelius, būtinus naujų produktų/paslaugų kūrimui ir plėtrai, intelektinio kapitalo kaupimui ir apsaugai, mokslo ir tyrimų komercializavimui; 4) produktų/paslaugų kūrimo modelius, reikalingus kryptingai ir efektyviai valdyti idėjų atrankos, prototipų kūrimo ir testavimo procesus; 5) finansų vadybos žinias, specifiškai orientuotas į kuriamos įmonės finansų vadybą, investicijų pritraukimą; 6) šiuolaikinių medijų ir komunikacijų žinias, reikalingas efektyviai komunikacijai ir rinkodarai, socialinių tinklų ir kapitalo kaupimui, žinių vadybai; 7) šiuolaikinės žinių visuomenės koncepciją, kurios suvokimas padeda suprasti inovatyvios, kūrybingos, nuolatos besimokančios visuomenės dėsnius.

Kur geriausiai studijuoti antreprenerystę?

Tam, kad atsakyti į šį klausimą reikėtų skirti nemažai laiko analizei:

  1. Reikia atrinkti universitetus ir įvertinti kiekvienos programos karjeros rodiklius – kokie universitetai šią programą paruošia geriausiai?
  2. Išanalizuoti universitetų reitingus – jeigu renkiesi akademinį universitetą tai svarbu. Jei domina taikomasis ar modernus universitetas, tuomet reitingai nėra tokie svarbūs.
  3. Nuspręsti koks universiteto tipas tau tiks labiausiai – akademinis, taikomasis ar modernus?
  4. Įvertinti kiekvieno universiteto stojimo reikalavimus – kur turi šansų įstoti?
  5. Palyginti studijų programų aprašymus – kokius dalykus siūlo kiekvieno universiteto programa? Kur studijuoti patiks labiausiai?

Atlikus analizę, reikėtų atrasti balansą tarp norų ir galimybių. Reikėtų pagalvoti, į kurį maksimaliai geriausią universitetą turi šansų įstoti su savo turimais pažymiais ir anglų k. žiniomis. Taip pat pagalvoti, ar universitetas, kuris traukia labiausiai turi geriausius rodiklius ir ar sugebėsi ten įstoti.

Mūsų nemokama paslauga “Individualus programos parinkimas” padės nustatyti užsienio aukštųjų mokyklų programas:

  • kurios geriausiai atitinka tavo reikalavimus;
  • į kurias turi didžiausią tikimybę įstoti;
  • kartu aptarsime įvairias galimybes ir padėsime atrasti geriausią variantą.
Socialiniai mokslai
Fiziniai mokslai
Menai
Biomedicinos mokslai

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search