Švedijos Karalystė

Galiu papasakoti apie universitetą, patarsiu dėl stojimo ir įsikūrimo 🙂

Labas,

Aš esu Vojtek ir norėčiau tau trumpai papasakoti savo istoriją ir kodėl tau verta pasirinkti kelią kurį pasirinkau aš.Be abėjo, papasakoti visko yra neįmanoma, bet man atrodo, kad žmogui, kuris planuoja žengti gyvenimą-keičianti žingsnį, įdomu yra išgirsti kaip tą žingsnį padariau aš.Taigi, kaip sakoma tūkstančio mylių kelionė prasideda nuo pirmo žingsnio.

Mano pirmas žingsnis buvo padarytas 10-oje klasėje kai pradėjau mąstyti apie savo ateitį. Man jau tada buvo aišku, kad užsienyje gausiu žymiai geresnį išsilavniimą ir atlyginimą nei Lietuvoje, kadangi mano tėvas jau 8 metus dirbo Norvegijoje ir visada kalbėjo kaip gerai yra Skandinavijos šalyse. Mano mama tuo metu dirbo Lietuvoje, todėl turėjau gerą palyginimą kai mačiau kad tėvas be aukšto išsilavinimo uždirbdavo žymiai daugiau negu mama po universiteto. Man tada atėjo supratimas kad aš turiu galimybę dirbti su aukštuoju išsilavinimu ir užsienije. Tai man padėtų pasiekti gyvenime savo svajonių.
Kaip jau supratote, studijos užsienyje siūlo didesnes galymybes nei Lietuvoje, bet žmonės dažnai abejoja. Jie žino, kad užsienis vis dar nekalba lietuviškai. Abėjoja kad jie sugebės gyventi be tėvų 300km perimetre ar kad niekada nesusiras naujų draugų.

Aš suprantu tuos žmonės, bet jeigu tu, kuris skaito šį puslapį irgi turi tokių minčių, leisk man paklausti tavęs, kaip tau atrodo vaikas tampa suagusiu? Suagusiojo gyvenimas yra kupinas netiketumų ir sunkių išbandymų. Jeigu tu, mielas skaitytojau, nori pasiekti savo svajonių, pirmas dalykas kuri turi išmokti tai nugalėti baimę ir išmokti spręsti buitines problemas. Tam, kad išgelbėti pasaulį, pirmiausia reikia išmokti kaip virti košę ir išvalyti kambarį, todėl jaunam žmogui butinai yra kurį laiką pagyventi pačiam. Užsienio universitetas yra geriausia vieta, kad to išmokti. Šiandien aš nebijau nei gyventi pats, nei dirbti kalbant užsienio kalba (čia turiu omeny švedų, nes po studijų, anglų jums bus kaip gimtoji kalba) nei siekti savo svajonių.

Prieš baigiant norėčiau kad tu, brangus skaitytojau, pažvelgtum 3-4 metus į priekį ir įsivaizduoti du kelius. Pirmą jei išvažiuosi į užsienį ir antrą jei liksi. Čia keli skirtumai kurious aš pastebėjau kai pats apie tai galvojau (būtent toks galvojimas man padėjo apsispręsti).
1.Po 4 metų tu tik baigsi Bakalauro lapsnį Lietuvoje, bet jau dirbsi vienerius metus užsienyje.
2.Mano pažįstami atlyginimą 600 eurų mato kaip labai gerą, ypač pirmus metus po mokslų. Užsienyje aš dar nebaigiau savo mokslų ir dirbdamas part-time (ne pagal profesiją) ganu 800 euru. Po mokslų kai pereisiu į full-time gausiu 3-5 kartus daugiau.
3.Draugų turėsi galymybę susirasti ir Lietuvoje ir užsienyje, tačiau čia turėsi galymybę ”aplankyti visą pasaulį“ vien savo bendrabutyje. Prisimenu vieną pusmetį gyvenau viename aukšte su 9 žmonėmis ir buvau vienintelis iš EUROPOS.
4.Tavo tėvams studijos užsienyje kainuos apie 550 euru per mėnesį (priklauso nuo tavo gyvenimo stiliaus). Su tomis kainomis kurios yra šiandien Lietuvoje, kai kurie produktai Švedijoje yra pigesi, todėl daug pinigų likdamas Lietuvoje nesusitaupysi. O turint omeny 4-tus metus, kuriuos turėsi Lietuvoje praleisti universitete, gali būti, kad pigiau yra mokytis užsienyje.
5.Po mokslų ne tik busi be skolų ir nepriklausomas nuo tėvų, bet galėsi padeti jiems finansiškai ateityje. Lietuvoje gali baigti be skolų, bet iki fiansinės nepriklausomybės bus dar toli, toli….

Taigi, baigiant norėčiau kad tu suprastum, kad tokią galymybę kaip mes nuturėjo nei mūsų tėvai, nei mūsų seneliai. Tai yra ypatingas metas praturtėti finansiškai, dvasiškai ir moksliškai. Aš kviečiu tave į Jönköpingą tam, kad gautum išteklius siekti savo gyvenime visko ko nori. Prisijunk prie mūsų!

Online konsultuoja ir valstybines stojimo sistemas kuruoja stojimo administratorė Inga

Turi klausimų? Konsultacijos nemokamos!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search