Danijos Karalystė

Galiu papasakoti apie universitetą, patarsiu dėl stojimo ir įsikūrimo 🙂

Sveiki,
Trumpai apie mano studijų metus Danijos universitete – UCN (University College of Northern Denmark) (universiteto puslapis) ir paliktus įspūdžius.
Didysis posūkis mano gyvenime įvyko lygiai prieš penkierius metus, kai nusprendžiau jog išbandysiu laimę svetimoje šalyje, pradėdamas studijas.

Visad svajojau pagyventi vienoje iš Skandinavijos šalių, o galbūt ir likti gyventi. Pirmas žingsnis buvo padėtas net gi ne mano, o mano sesės, kuri metus prieš man atsikeliant į Daniją, jau buvo čia ir įstojo būtent į tą patį universitetą UCN. Taigi kaip jau supratote, mano lūkesčiai prieš sesei išvažiuojant į Daniją ir po jos išvykimo – tik augo, nes jau žinojau daugiau apie šalį, kurioje galvojau studijuoti. Tačiau mano pačio nuostabai, įspūdžiai buvo tik dar didesni atvykus į vietą.

Viskas susidejo net gi iš smulkmenų, tokių kaip, kad kiekvienas nepažįstamas žmogus pasakys „labas rytas“, nors ir pirmą gyvenime kartą tave mato ir galbūt paskutinį. Tik atvykus supratau kokie žmonės čia yra draugiški ir tolerantiški.
Taip pat labai daug įspūdžių paliko ir visa universiteto laikų patirtis. Mėgdavau palygint savo bendraklasių Lietuvoje kursus su tuo ką studijuodavome mes, ir supratau kaip tikslingai mes mokinomės.

UCN‘e mokytojai ir visa studijų programa, yra labai orientuota į praktinį pritaikymą, ir man kaip racionaliam žmogui, tas labai patiko. Patalpos ir visa įranga yra labai moderni, būdavo galimybė naudotis visu universiteto inventoriumi bet kuriuo paros metu (įskaitant ir filmų žiūrėjimą naktį per projektorių) Be to ką išmokom studijų metu, kultūrų „mišrainė“ klasėje ir visame universitete paliko gilų įspaudą. Tik pabuvojęs daugiau supratau kiek daug išmokau iš bendraklasių.
Palankios sąlygos studijom, leido ne tik skirti daug laiko studijom, bet ir papildomai užsidirbti, keliauti ir net gi remti šeimą Lietuvoje finansiškai. Kadangi studijų programa buvo gana lanksti, apkeliauti daugelį pasaulio kampų buvo ne problema, kas kėlė nuostabą buvusiem bendraklasiam Lietuvoje, o mum, gyvenantiem Danijoje, tai buvo įprastas dalykas.

Visko žinoma buvo daug daugiau, ir dvejonių grįžti atgal į Lietuvą ar keltis į kitą šalį, bet galiausiai, pabaigęs studijas, nesigailėjau nei vienų metų praleistų čia.

Online konsultuoja ir valstybines stojimo sistemas kuruoja stojimo administratorė Inga

Turi klausimų? Konsultacijos nemokamos!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search