Nyderlandų Karalystė

Galiu papasakoti apie universitetą, patarsiu dėl stojimo ir įsikūrimo 🙂

Labutis lietuvaičiai!

Aš esu Lina, gyvenu ir studijuoju Olandijoje, Groningeno mieste. Dabar esu ketvirtame kurse Prins Claus muzikos konservatorijoje, groju mušamaisiais instrumentais. Ši konservatorija yra dalis Hanze University of Applied Sciences (universiteto puslapis).
Vis dar prisimenu laikotarpį, kai bandžiau apsispręsti ar verta važiuoti studijuoti į užsienį ar vis tik pasilikti Lietuvoje.

Viskas atrodė baisu ir sudėtinga, nes nebuvo žmogaus, kuris papasakotų apie visas gyvenimo Olandijoje detales. Bet peržengiau savo komforto zoną ir pasiryžau keliauti svajonės link! Ir dabar esu labai laiminga!
Aš gimiau ir augau Radviliškyje. Nuo pat mažens mokiausi muzikos. Kai buvau 6, mama mane pradėjo mokyti groti pianinu. Po kelių metų pradėjau eiti į muzikos mokyklą, ten mokiausi groti fortepijonu ir mušamaisiais. Baigus muzikos mokyklą tvirtai apsisprendžiau stoti i Juozo Tallat- Kelpšos muzikos konservatoriją Vilniuje, į džiazo skyrių, būgnų specialybę. Ten mokiausi tris metus, ir po jų rinkausi stoti į Vilniaus muzikos Akademiją ar keliauti mokytis į užsienį. Į Muzikos akademiją aš buvau priimta, bet buvo labai smalsu ar pavyktų įstoti į užsienio aukštąją mokyklą. Ir man pavyko! Stojau su fox.lt pagalba, buvau labai patenkinta, nes jie suteikė tikrai daug informacijos ir padėjo su visu stojimo procesu efektyviai ir kokybiškai.

Kodėl Olandija?

Olandija pasirinkau dėl savo specialybės. Žinojau, kad mušamųjų studijos čia yra aukšto lygio, o ir muzikantų, grojančių mušamaisiais yra gana daug. Taip pat žinojau, kad muzikinis ir šiaip kultūrinis gyvenimas čia verda, taigi man kaip muzikantei bus daug veiklos, įvairių įdomių renginių, koncertų. Beto Olandijoje yra be galo daug įvairios tautybės žmonių, susimaišę daug kultūrų. Aš visada labai norėjau sužinoti daugiau apie įvairias kultūras, žmones. Čia sutikau labai daug žmonių iš viso pasaulio – tai labai praturtino mane ir mano požiūrį! Ši šalis labai skiriasi nuo Lietuvos, todėl manau kiekvienam reiktų peržengti Lietuvos sieną ir išbandyti gyvenimą visiškai kitokioje aplinkoje!

Kodėl Groningenas?

Tai studentų miestas! Gyvenimas čia verda dieną ir naktį. Miestas pilnas studentų, čia vyksta labai daug renginių, festivalių, koncertų. Gyvuoja daug studentų organizacijų, kurios rengia daug įvairių teminių vakarėlių. Mieste yra labai daug barų, restoranų, parduotuvių. Miestas nėra didelis, bet pilnas visko,ko reikia studentui! Norint pabėgti nuo kasdieninio šurmulio yra keletas ramių gamtos vietelių, kurias parodyti galėsiu ir aš! Viskas pasiekiama dviračiu. Taip pat Groningene turime dviračių parduotuvę “Bikes in Groningen”, kurios savininkas lietuvis!! Ten visada malonu apsilankyti, visada jautiesi laukiamas! Dviračius jis sutaiso labai atsakingai ir už prieinamą kainą. Dviratis yra būtinas šiame mieste, o taisyti jį tenka gan dažnai, taigi labai smagu kad su šiom problemom padeda savas atsakingas žmogus.

Dar vienas labai šaunus dalykas yra tai, kad Groningeno lietuviai organizuoja meet’us įvairiom progom – rugsėjį susipažinimo su naujais studentais, krepšinio žiūrėjimas kartu, Nepriklausomybes dienos paminėjimas ir t.t… Progų atsiranda visada! O taip pat yra žmonių, kurie motyvuoti organizuoti 🙂

Jei tavo anglų kalba ne tobula, tai ne bėda! Atkeliavusi labai prastai kalbėjau angliškai, bet po kelių savaičių prasilaužiau! Taip kad dėl anglų kalbos neturėtum abejoti! Beveik visi olandai kalba puikiai angliškai, taigi bus nesunku lavinti anglų kalbą kasdien – žmonės čia draugiški ir atviri, padės tobulėti! Universitete tvyro taip pat labai draugiška atmosfera – dėstytojai dažniausiai labai draugiški. Jie nežiūri į tave „iš aukšto“, o elgiasi kaip su lygiaverčiu, kaip su draugu. Tai labai palengvina studijas, nes į paskaitas eini be baimės, o su smalsumu ir atsipalaidavimu. Čia studijuojant kiekvienas laikomas individualiu, niekas nieko nenužemina ir nesityčioja. Žmonės vertina vienas kitą ir domisi vieni kitais. Tokia kultūra išsivystė, nes čia mokosi labai daug žmonių iš viso pasaulio.

Studijoms labai rekomenduoju Groningeną! Čia didelis studijų programų pasirinkimas, nes yra keli universitetai. Nesigailiu ir labai džiaugiuosi, kad čia atkeliavau. Gyvenimas užsienyje mane labai praturtino, atradau savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Taip pat gyvenu finansiškai nepriklausoma nuo tėvų – tai suteikia daug pasitikėjimo savimi ir savarankiškumo (daugelis studentų mokosi ir dirba, taip pat ir aš). Jei galvoji apie studijas Olandijoje, galiu padėti tau pasiekti visko, ko pasiekiau aš! Reikia tik tikėti savimi, ir drąsiai žengti pirmus žingsnius savo svajonės link!

Jeigu susidomėjai studijomis Groningene, kreipkis į manę! Aš puikiai žinau kaip tau padėti!

Online konsultuoja ir valstybines stojimo sistemas kuruoja stojimo administratorė Inga

Turi klausimų? Konsultacijos nemokamos!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search