Švedijos Karalystė

Galiu papasakoti apie universitetą, patarsiu dėl stojimo ir įsikūrimo 🙂

Sveiki,

Mano vardas Justina. Esu magistro studijų absolventė Malmö Universitete (universiteto puslapis), Švedijoje. Studijavau „International Migration and Ethnic Relations” (programos pulapis). Bakalauro studijas baigiau Lietuvoje, KTU, „Techninės kalbos vertimas”. Taigi trumpai papasakosiu savo istoriją, kodėl po bakalauro Lietuvoje pasirinkau studijas Švedijoje.

Nors nuo dešimtos klasės jau mąsčiau apie studijas užsienyje, bet atėjus tai dienai kai reikėjo rinktis kur studijuoti, pabijojau. Bijojau išvykti svetur, palikti šeimą, draugus; trumpai tariant, palikti komforto zoną. Taigi, įstojau į KTU, mokinausi, viskas sekėsi gerai, tačiau vis jaučiausi lyg mokykloj. Vis norėjosi kažko naujo, nes “kalimo” būdas manęs nežavėjo..

Trečiame kurse prodekanė mane susistabdė ir pasiūlė išvažiuoti į Švediją su Erazmus programa. Sutikau, nes norėjau pabandyti. Po poros mėnesių susidėjau lagaminus ir sėdus į lėktuvą atvykau į Malmö. Nuo pat pirmos dienos pamilau šiltą visų bendravimą, šypsenas, gražų paplūdimį, studentiškus vakarėlius ir senovinį bet tuo pačiu ir modernų miestą. Po keleto savaičių supratau, kad studijų kokybė net nepanaši į esančią Lietuvoje; pasijutau kaip studentė, nebe mokyklinukė. Į dėstytojus nereikėjo kreiptis Jūs, juos galėjau vadinti vardais ir bendrauti kaip su kolegomis, niekada nepajutau jog dėstytojas jaustųsi viršesnis, o geriausia tai, jog ‘kalimas‘ čia neegzistavo.

Jokio susivaržymo paskaitų metu, nieks nežymi lankomumo – visi supranta jog esi suaugęs žmogus, kuris mokinasi ne dėl to jog kažkas verčia, bet dėl savęs. Taigi, po pusmečio grįžau į Lietuva, pabaigiau studijas ir vėl iškeliavau į Malmö. Dirbdama pilnu etatu sugebėjau ne tik baigti magistro studijas, bet ir mokintis Švedų kalbą, bet svarbiausia, nepamiršau laisvalaikio  🙂 Šiuo metu gailiuosi tik vienintelio savo gyvenimo sprendimo – likti Lietuvoje Bakalauro studijoms.

Kadangi esu mokinusis ir Lietuvoje ir Švedijoje, galiu Jums padėti sužinoti ne tik apie studijas čia, bet ir palyginti jas su studijomis Lietuvoje. Taip pat 100% esu garantuota, jog pabandę palikti savo komforto zoną ir išvykę studijuoti svetur tikrai nepasigailėsite!

Online konsultuoja ir valstybines stojimo sistemas kuruoja stojimo administratorė Inga

Turi klausimų? Konsultacijos nemokamos!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search