Nyderlandų Karalystė

Galiu papasakoti apie universitetą, patarsiu dėl stojimo ir įsikūrimo 🙂

Sveikas, būsimasis studente,

esu Indrė, šiais metais baigusi bakalauro studijas Olandijos Universitete Stenden University of Applied Science.
Jeigu šią akimirką sėdi ir galvoji, kad Tu esi vienintelis, absolučiai nežinantis ką nori daryti, ar kaip tavo ateitis atrodys už 5 metų, Tu klysti. Šis laikotarpis yra sunkus, bet kaip tik dėl šios priežasties, čia esu aš!

Visą gyvenimą mano mintys sukosi apie muziką ir kūrybą. Lankiau muzikos mokyklą, kurią pradėjau būdama ketverių, su tikslu siekti svajonės tapti muzikante. Laikui bėgant, pradėjau rašyti dainas, kurti muziką ir jas atlikinėti mažoms auditorijoms, kas teikė man begalinį džiaugsmą. Kaip tik dėl šios priežasties, aš maniau, kad tikrai nebus tokių studijų, kurios man būtų įdomios ir keltų džiaugsmą.

Pradėjau ieškoti patinkančių studijų programų jau vienuoliktoje klasėje. Žinojau tik vieną- tikrai noriu išvažiuoti į užsienį. Visad galvojau, kad užsienyje atsiveria daugiau karjeros galimybių, plečiasi tarptautinės pažintys ir naujos kultūros padeda tobulėti kaip asmenybei. Šiandien galiu patvirtinti, dėl nieko neklydau.Kaip ir minėjau pradžioje, ieškojau studijų programų susijusių su menais, tačiau laikui bėgant šeima patarė gerai apgalvoti savo finansinę ateitį…visi mes esam girdėję tuos pačius komentarus, tiesa? Tuo metu man tai atrodė kvaila, nes jaučiausi nesuprasta, bet paklausiau ir pradėjau ieškoti studijų su vadybos laipsniu.

Buvau suradusi du skirtingų specialybių universitetus Danijoje, kurie man pasirodė palankūs. Pirmasis universitetas buvo labiau kaip akademija ir studijos buvo fokusuotos į menus, o kitas- labiau link dizaino ir vadybos. Tačiau kai išsiunčiau aplikacijas, negavau atsakymo ilgą laiką, tad pratęsiau paieškas ir būtent tada radau Stenden Universitetą įsikūrusį Leeuwarden mieste Olandijoje. Turiu prisipažinti, aplikaciją išsiunčiau nusiteikus gana nerimtai. Studijų programa vadinosi Media & Entertainment Management (Žiniasklaida ir pramogų vadyba), kuris iš pradžių man skambėjo kaip visiškai netinkamas dalykas (išskyrus žodį pramogos, šį žodį aš mėgstu J). Mano draugė išsiuntė aplikacija tam pačiam universitetui, tik kitai programai. Jau buvo liepos mėnuo, visi mano draugai žinojo, ką darys, kur važiuos, o kas atostogaus metus ar dvejus po baigimo, o aš vis laukiau…
Rugpjūčio pradžioje gavau du laiškus- vienas iš Danijos menų akademijos, o kitas iš Stenden Universiteto. Laiškas iš Danijos akademijos teigė, jog labai gaila, bet applikacija atmesta, o Stenden’as sveikino, rašydamas, kaip labai nekantrauja su manimi susitikti bei skatindamas pradėti planuoti gyvenimą užsienyje! Mano draugė buvo priimta taip pat, tad susikrovėme lagaminus, labai daug lietuviško maisto, pasiėmėm gerą nuotaiką ir išjudėjome į Olandija su mašina. Tą akimirką, dar nebuvome pilnai susiorganizavę kur apsistosime, bet nuvykę į patį universitetą, po 23 valandų kelionės, mes buvome pasitikti ir priimti labai šiltai. Iš tikrųjų, tą akimirką, kai įėjau į Universitetą, pradėjau tikėti, kad man čia patiks. Ir neklydau. Jau antram kurse buvau taip stipriai pasišventus tiek universitetui tiek pačiai programai, kad su drauge tapome Universiteto mentorėmis. Tuo užsiimu iki šiol.
Juokingiausia tai, kad grįžusi mama iš Olandijos rado laišką iš Danijos akademijos, į kurią taip labai norėjau stoti, sakantį, jog jie padarė klaidą, ir kad aš esu priimta į tą akademiją. Tą akimirką man buvo daug keistų minčių, bet jau savo naujajame kambaryje išsikrovus lagaminus pasakiau sau ‘Niekas neatsitinka šiaip sau’.
Stenden universitetas man suteikė daug galimybių, padėjo atrasti savybes, kurių nežinojau turinti. Džiaugiuosi, kur esu dabar, ir net neabėjoju, Tu džiaugtumeisi taip pat!

Pamaniau, Tau reikia žinoti šią istoriją tam, kad suprastum, jog ne tu vienas tiek daug nežinai. Aš irgi nežinojau, bet smagu dabar tokias istorijas pasakoti su šypsena. Paverčiam Tavają istoriją įdomia?

Online konsultuoja ir valstybines stojimo sistemas kuruoja stojimo administratorė Inga

Turi klausimų? Konsultacijos nemokamos!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search