Nyderlandų Karalystė

Galiu papasakoti apie universitetą, patarsiu dėl stojimo ir įsikūrimo 🙂

Sveiki,

Esu Germanas,šiuo metu studijuoju „Pramonės inžineriją ir vadybą“ (programos puslapis) „Fontys“ universitete (universiteto puslapis), kuris yra Eindhovene. Eindhovenas – Olandijos miestas esantis „Brainport“ regione. Šiame regione įkurta ir sėkmingai veiklą vykdo daugybė pasaulyje žinomų įmonių, tokių kaip Philips, ASML, DAF, VDL, TomTom ir t.t. Šiuo metu vienoje jų atlieku apmokamą praktiką. Joje esu atsakingas už rinkos tyrimo projektą.

Po mokyklos Lietuvoje įstojau į Vilniaus Gedimino technikos universitetą, geodezijos studijų kryptį ir sekmingai įgijau aukštojo mokslo diplomą. Studijos buvo įdomios ir naudingos. Naudingos tiek, kad dar studijuodamas turėjau pakankamai žinių ir pradėjau dirbti geodezininku.

Siekdamas iššūkių nusprendžiau trumpam išvykti į užsienį.Visada norėjau išvykti į vidurio Europos šalis: Daniją, Olandiją ar Belgiją. Atsižvelgęs į pragyvenimo lygį, pramonės vystymą, ekonominę situaciją, draugų atsiliepimus išvykau į Olandiją. Šalis patiko ir nusprendžiau ilgiau joje pasilikti. Turimas aukštojo mokslo diplomas, įgytas Lietuvoje, nebuvo toks naudingas kaip tikėjausi.Dalis olandų darbdavių jo nepripažįsta, todėl tai pakeitė tolimesnius mano gyvenimo žingsnius. Norėdamas nuolat tobulėti nusprendžiau studijuoti.

Radau patikusias studijas, kuriuose techninės žinios siejamos su vadyba. Laisvu nuo studijų metu dirbu, užtenka ir pragyvenimui, ir kelionėms ar atostogoms. Skirtumų tarp studijų Lietuvoje ir Olandijoje yra daug. Mano manymu vienas jų – studijų kokybė. Olandijoje ji yra aukštesnė, nes mokoma tik būtinų dalykų, siejamų su specialybe. Didelį vaidmenį vaidina ir dėstytojų profesionalumas. Dar vienas įdomus aspektas apie studijas tas, kad grupėje yra studentų iš viso pasaulio. Bendrauju ir studijų projektus vykdau ne tik su studentais iš Europos šalių, bet ir iš Omano, Tailando, Kinijos, Karibų salų bei kitų. Tai, be jokios abejonės, įneša į gyvenimą naujos patirties, komunikavimo įgūdžių, griauna turimus stereotipus. Gyvenimas parodys kelią, tačiau dar norėčiau vienam studijų semestrui išvykti į kitą šalį pagal studentų mainų programą. Tokie gyvenimo žingsniai ugdo mane kaip visavertį pasaulio visuomenės gyventoją.

Galiu teigti, kad turiu daug tarpkultūrinės patirties, žinių, kuriomis norėčiau pasidalinti su kitais.

Online konsultuoja ir valstybines stojimo sistemas kuruoja stojimo administratorė Inga

Turi klausimų? Konsultacijos nemokamos!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search