Nyderlandų Karalystė

Galiu papasakoti apie universitetą, patarsiu dėl stojimo ir įsikūrimo 🙂

Labas! Aš Gabrielė

Šiuo metu mokausi Hanze University of Applied Sciences (universiteto puslapis) International communication (programos puslapis), Groningen‘o mieste.Jau būdama pagrindinėje mokykloje žinojau, kad būtinai važiuosiu studijuoti į užsieny. Mano planuose buvo Danija arba Olandija, bet galų gale pasirinkau Olandija. Kadangi nebuvau buvusi Danijoje, o Olandijos atsiminimai nebuvo išlikę sklandūs kadangi lankiausi ten labai senai.

Apsilankiau šiuose dviejuose šalyse per Fox.lt organizuojamas keliones apžiūrėti užsienio universitetų, bei susipažinti su šalimi.Baigus 12 klasių išvažiavau studijuoti į Olandija. Groningen‘o miestas man buvo visiškai naujas, kaip ir naujas iššūkis gyventi vienai.

Kadangi atvykau viena, čia neturėjau jokių pažystamų žmonių, o ir dėl anglų kalbos šiek tiek kompleksavau, visada galvojau: – O jeigu kažką pasakysiu ne taip, o jeigu manęs nesupras arba iš manęs juoksis?. Labai kvaila buvo taip manyti ir naujai pradedančius studentus norėčiau tik padrąsinti. – Ne tu vienas esi naujai išmestas į mokslo platybes ir kiti taip pat kaip ir tu gali kažko nežinoti. Dėlto visi čia labai draugiški, todėl keliauti kažkur studijuoti vienam tikrai ne problema.

Iš savo pačios patyrimu galiu tik pasakyti kad pirma mokslo metu diena buvo turbūt viena spalvingiausių ir linksmiausių dienų per visus šiuos metus praleistus studijuojant čia. Iškart susiradau bendraminčių ir draugų su kuriais net po kelių metų smagu susitikti ir pabendrauti. Ir anglų kalba kadangi neturėjau kito pasirinkimo prasilaužė taip greitai, kad net pati nepastebėjau kai pradėjau net nemąstydama lietuviškai šnekėti anglų kalba.

Šiek tiek apie miestą – Groningen‘ą.
Groningen‘as yra vienas didžiausių studentų miestų visoje Olandijoje įsikūręs rytų Nyderlanduose ir turi beveik 200 000 gyventojų iš kurių 25% sudaro studentai, taip pat tai vienas jauniausių miestų, dauguma gyventojų čia nuo 20 iki 24 metų amžiaus. Tiems kurie pasiilgsta Lietuvos, čia gali dažnai susitikti lietuvių, kadangi lietuvių bendruomenė čia labai nemaža, o jeigu reikia dviračio ar jis sugenda, vienas lietuvis čia netgi turi savo nuosavą dviračių parduotuvę. Nuobodžiauti čia tikrai nėra kada, saulėtomis dienomis galima nueiti ar nuvažiouti dviračiu iki centre esančio parko „Noorderplantsoen“ arba išsimaudyti netoli centro įsikūrusiame paplūdimyje. Taip studentai čia už 60 eurų metinį mokestį gali nusipirkti sporto centro „Aclo“ abonementą ir lankytis visuose sporto centro kursuose.

Online konsultuoja ir valstybines stojimo sistemas kuruoja stojimo administratorė Inga

Turi klausimų? Konsultacijos nemokamos!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search