Danijos Karalystė

Galiu papasakoti apie universitetą, patarsiu dėl stojimo ir įsikūrimo 🙂

God dag, mielieji!

Aš vardu Diana, šiuo metu gyvenu ir studijuoju Danijoje. Šiais metais pradėjau studijuoti BA top-up Sport Management (programos puslapis) programą UCN, University College Nordjylland, Aalborg (universiteto puslapis).
Prieš penkis metus ir aš buvau jūsų vietoje – kai reikia apsispręsti ką ir kur studijuoti.
Spredimas nėra lengvas, o ir klausimų iškyla begalės! Gerai, kai yra kam į juos atsakyti… Todėl noriu pasidalinti su jumis savo patirtimi ir sukauptomis žiniomis aktualiais jums klausimais.

Kodėl užsienis?
Kaip jau minėjau, gimnaziją baigiau prieš penkis metus. Tuo metu nežinojau, ką noriu veikti gyvenime. Daviau stojamuosius ten, kur atitiko egzaminai, gavau nemokamą vietą teisės studijoms Kauno kolegijoje, dėl ko labiau džiaugėsi mano mama nei aš pati.

Labai dvejojau dėl tokio savo pasirinkimo ir atrodo tuo metu užsienis pats atėjo pas mane. Gavau pasiūlymą vaižuoti į vieną iš Skandinavijos šalių – Norvegiją. Pusę metų padirbusi tenais supratau, kad aukštąjį išsilavinimą noriu įgyti užsienio valstybėje, kadangi tai puikus būdas įgauti patirties tarptautinėje erdvėje ir augti kaip asmenybei.

Kodėl Danija?
Prieš apsisprendžiant, kurioje šalyje noriu įgyti aukštąjį išsilavinimą, daug domėjausi apie skirtingas šalis, dėliojausi pliusus ir minusus. Kadangi jau buvau susipažinusi su Skandinaviška kultūra, mane traukė kita Skandinavijos šalis – Danija. Pagrindinės priežastys kodėl rinkausi šią šalį yra švietimo sistema – tai galimybė įgyti aukštos kokybės išsilavinimą nemokamai. Studijos Danijoje nėra pagrįstos informacijos “kalimu” į galvą, kaip esame įprate daryti Lietuvoje. Mokslo sistema orientuota skatinti analitinį ir kūrybišką mąstymą. Į tą patį dalyką žiurima iš skirtingų perspektyvų, turint omenyje, kad kritinis mąstymas realeme gyvenime yra svarbu. Paskaitos vyksta diskusijų principu. Daug projektų, kurie išmoko dirbti ir grupėje,ir individualiai.

Dania – Academy of Higher Education, Randers
Čia įgijau AP degree of Tourism Management and Hospitality, 2012-2014. Tai buvo mano pirmoji patirtis ką reiškia būti studentu Danijoje. Pradžioje baisu ir nejauku, nes nežinai ko tikėtis ir kaip elgtis. Bet perpratus sistemą ir mokymo būdą, patirtis ir įgyti įgūdžiai lieka visam gyvenimui. Be galo sužavėjo atviras ir šiltas bendravimas su dėstytojais, dėstytojų lankstumas ir profesionalumas.

Šiuo metu studijuoju UCN, University College Nordjylland, Aalborg. Šiame Universitete jaučiasi aukšto lygio tarptautinė aplinka. Dėstytojai išmanantys savo darbą, patys įgiję patirties tarptautiniu mąstu. Stiprus bendruomenės jausmas ir šiltas priėmimas nuo pirmos dienos. Žinau, kad esu tinkamoje vietoje.

Tai tik maža dalis to, kas traukia atvykti ir pamilti šią šalį. Sprendimas palikti savo komforto zoną yra būtinas norint augti ir tobulėti tiek profesiniu atžvilgiu, tiek asmeniniu. Tinkamas sprendimas tai pirmas žingsnis link karjeros aukštumų. Taigi linkiu jums priimti tinkamus sprendimus!

Online konsultuoja ir valstybines stojimo sistemas kuruoja stojimo administratorė Inga

Turi klausimų? Konsultacijos nemokamos!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search