Koordinatorės įžvalgos: “Studijos Olandijoje tarsi didelis galimybių kokteilis”

cocktail-sketch-illustration-hand-drawn-animation-transparent_s3fuwlwy__f0014

Dokumentai į Olandijos universitetus yra priimami iki gegužės 1 d. su FOX.LT dar spėsi!

Kokteilio receptas: aukšta kokybė už prieinamą kainą + stipendijos + itin paprasta įstoti + ekstra motyvacija norint užbaigti antrą semestrą + įtraukiantis PBL mokymosi metodas

Olandija yra tikrai neįtikėtina šalis su puikiomis galimybėmis kiekvienam moksleiviui, dažnai ši šalis buna apleidžiama moksleivių, dėl didelio Anglijos studijų populiarumo, tačiau Olandijos, – nuostabaus grožio ir inovatyvių idėjų šalies tikrai nevertėtų pamiršti, plačiau apie šią šalį atsiliepia FOX.LT stojimo proceso koordinatorė Grėta:

shutterstock_534783616

,,Moksleiviams, kurie nori studijuoti užsienyje visuomet patariu: rinkitės studijas ten, kur gausite patį didžiausią ir kokybiškiausią žinių bagažą. Vieną geriausių bagažų studijoms šiuo metu siūlo Olandija. Mokslo kokybės ir kainos santykis Olandijoje yra pats geriausiais. Man tenka bendrauti su studentais iš įvairių šalių, tačiau lietuviai studentai iš Olandijos išsiskiria geriausiais atsiliepimais apie studijas užsienyje. Bene daugiausiai liaupsių susilaukia Olandiškasis PBL (problem based learning) mokymosi metodas. Dėl netradicinio mokymosi metodo studentai gauna daug ir įvairiapusės informacijos, kurią įsisavinti geba akimirksniu.

Aukštos kokybės mokslas nėra vienintelis Olandijos privalumas. Olandija yra nuostabaus grožio šalis, puoselėjanti kultūrą bei meną. Studentus dažniausiai sužavi Olandijos gamta, taip pat šalies kultūra bei studentiško gyvenimo ypatumai. Olandijoje studijuojantys lietuviai džiaugiasi, kad studentiškas gyvenimas šioje šalyje yra gana laisvas – turi daugiau galimybių mokytis savarankiškai ir derinti mokslus su darbu ar kita veikla.

Būna atvejų, kai moksleiviai nesižavi galimybe studijuoti Olandijoje ir Danijoje, nes studijų programos šiose šalyse yra susietos su verslu, tad visi norintys kitokių programų renkasi Angliją. Tačiau verslas apima labai daug sričių ir tai gali suteikti papildomų žinių ir įgūdžių studijuojant. Be to, Olandijos universitetuose yra mokoma praktiškų dalykų, kurie yra pritaikomi kasdieniame gyvenime. Studentai puikiai paruošiami darbai rinkai, nes geba analizuoti, savarankiškai ar komandoje atlikti užduotis bei spręsti iškilusias problemas. Olandijos universitetai remiasi PBL mokymo principu, kai studentai grupelėse aptaria ir išsprendžia realias, su jų studijomis susijusias, problemas. Tai įtraukiantis ir įdomus mokymosi būdas: galimybė studentams susidurti su realiomis situacijomis, taip pat lavinti grupinio bendravimo įgūdžius.

Vienas labiausiai moksleivius žavinčių dalykų apie Olandijos universitetus yra tai, kad įstojimas į juos yra itin lengvas. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad lengvai įstojus – lengva ir iškristi iš programos, į kurią įstojai. Tad nieko neveikti ir studijuoti Olandijoje nepavyks – reikės įdėti darbo ir pastangų, tačiau turint noro viskas įmanoma.

Bendraudama su jau išvažiavusiais moksleiviais dažnai sulaukiu pasisakymų, kad Olandija yra tarpinis variantas tarp Danijos ir Anglijos. Jei nėra noro stoti į Angliją, nes ten jau ir taip daug lietuvių, o Danija netraukia dėl itin brangaus pragyvenimo, tai Olandija yra kaip tik ta šalis, kuri suteikia puikią studijų kokybę bei pigesnį pragyvenimą. Tad noriu paskatinti vis dar neapsisprendusius, kurioje šalyje studijuoti – rinktis Olandiją.”

greta-avatar

Sveiki,

Mano vardas Grėta ir aš esu FOX.LT stojimo proceso koordinatorė. Kviečiu registruotis nemokamai konsultacijai. Siek svajonės!

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search