Studijos užsienyje apipintos įvairiausiais mitais. Daugumai abiturientų šis sprendimas susijęs su tam tikromis abjonėmis. Tačiau visos jos lengvai išsprendžiamos ir dauguma jų yra mitai ir stereotipai vyraujantys visuomenėje. Čia rasi sprendimus į daugumą populiariausių klausimų.

Ar rasiu darbą?

Kaip ieškoti darbą?

Darbo paieškos būdai

1 Geriausias sprendimas – susipažinti su studentais, baigiančiais studijas ir paliekančiais savo darbus naujokams. Svarbiausia – daug bendrauti, nesėdėti visą laiką namie. Vykti į renginius, vakarėlius, bendrauti universitete su grupės draugais, nes žmonės yra pagrindinis informacijos šaltinis.
2 Ieškodamas darbo mieste, atkreipk dėmesį į skelbimus languose. Ne dalyk CV, o tiesiog eik ir įtikink vadybininką, kad esi vertas darbo vietos.

3 Kiekviename mieste yra darbo birža, kur galima rasti darbo pasiūlymų.

4 Universitetų karjeros centruose dažnai siūloma dirbti partnerių įmonėse ar net pačiuose universitetuose.

 5 Taip pat geras sprendimas sudaryti el.pašto adresų sąrašą restoranų, kavinių, valymo įmonių, viešbučių ir kitų aptarnavimo srities įstaigų ir jiems siųsti savo CV bei laišką, o kitą dieną skambinti ir klausti ar jie gavo laišką ir ar jiems reikalingas darbuotojas.

6 Vikar ir laikino įdarbinimo agentūros yra kiekviename didesniame mieste. Jos dažnai samdo studentus ir tai yra pats paprasčiausias būdas surasti laikiną darbą.

7 Kiekvieno miesto tarptautiniai studentai turi grupes soc.tinkluose, kur taip pat gali rašyti užklausą dėl darbo.

Geriausia išnaudoti visus šiuo būdus vienu metu. Tokiu būdu darbą rasi žymiai greičiau. Svarbiausia šiam tikslui skirti visą laisvą laiką.

Pagrindinė darbo paieškos taisyklė

Nuolat ieškoti, teirautis. Šnekėti su studentais, ieškoti mieste, darbo biržoje. Svarbiausia tai, kad reikia veikti KASDIEN ir imtis visų įmanomų būdų.
Jei kartą ar du nepasisekus nusivilsi ir sėdėsi namie, darbas neatsiras.
Kuo intensyviau ieškosi, tuo greičiau rasi.
Tie, kas stengiasi, tikrai randa darbą. Tereikia užsispyrimo.
Vienas FOX studentas išsiuntė 50 CV, vyko į 9 pokalbius, užėjo į 60 kavinių, barų ir įmonių iš gatvės. Darbą rado vos per 2 savaites, galėjo rinktis iš kelių pasiūlymų.
Kiti tą patį veiksmų kiekį padaro per ilgesnį laiką, o kažkam pasiseka rasti darbą tiesiog susipažinus su reikiamu žmogumi universitete. Viskas priklauso nuo tavo užsispyrimo ir pozityvaus mąstymo.

Didžiausios baimės

Ar išlaikysiu IELTS?

Į dalį universitetų stojant su FOX.LT, laikyti IELTS nereikia.
Jei abejoji dėl anglų kalbos mokėjimo, FOX.LT specialistas parinks universitetus, kur tinka FOX.LT testas ar net pakanka išlaikyti valstybinį anglų kalbos egzaminą! Svarbu atlikti FOX.LT bandomąjį testą; nustačius tavo galimybes, bus parinkti tau tinkami universitetai!

Kaip aš susiorientuosiu atvykęs?

Jau žinosi gyvenamosios vietos ir universiteto adresą.

Naudodamasis gps susiorientuosi. Universitete bus užsienio studentų konsultantų, kurie pateiks visus reikiamus adresus ir viešojo transporto maršrutus, todėl jau po savaitės pakankamai gerai orientuosiesi mieste.

Savaitė prieš studijas yra pristatomoji: naujokams organizuojamos ekskursijos po miestą. Sužinosi, kur yra sporto klubų, skalbyklų, darbo birža, bankų, ryšio paslaugų teikėjų  ir parduotuvių.

Taip pat dalyvausi ekskursijose po universitetą, susipažinsi su draugiškais studentais savanoriais, kurie pirmaisiais mėnesiais padeda naujokams.

Dalis universitetų organizuoja sutikimą oro uoste. Dėl šios galimybės reikėtų parašyti el.laišką į universiteto tarptautinių studentų priėmimo skyrių ir  į studentų sąjungą.

Kaip nuvykti?

Yra daug įvairių variantų – kiekvienam pagal galimybes ir norus.

Kartais tėvai nori pamatyti, kur gyvensi, susipažinti su aplinka, todėl prisikrauni daug daiktų, ir su visa šeima važiuojate iki tavo naujosios gyvenamosios vietos. Tai nėra pats pigiausias variantas, tačiau tėvai jausis ramiau, kai pamatys viską patys.

FOX stovyklos metu susipažinsi su ten pat studijuosiančiais lietuviais. Kartais būsimi studentai samdosi mikroautobusą –  tada gali pasiimti daug daiktų ir keliauti su sau patinkančiais žmonėmis.

Mažiausiai vargo būtų, jeigu skristum lėktuvu, o bagažą tėvai įdėtų į mikroautobusą – šie nuolat važinėja į daniją, angliją ir olandiją.

Taip pat galima rinktis reisinius autobusus ir mikroautobusus – tai vienas pigiausių variantų.

Ar mane priims?

Beveik visi FOX kandidatai įstoja bent į vieną studijų programą. Kodėl?

Jeigu atitiksi universiteto reikalavimus, tave tikrai priims. Kiekvieno universiteto sąlygos labai skiriasi, tačiau mes esame būtent tam, kad įvertintume tavo galimybes ir patartume, į kuriuos universitetus galėtum įstoti. Anketoje pasirinksim studijų programas atsižvelgdami į tavo norus ir pagal pageidavimą sudarysime rizikingą arba nerizikingą prioritetų sąrašą. Jeigu vadovausiesi mūsų rekomendacijomis – rezultatas garantuotas!

Pasiilgsiu tėvų

Tai natūralu, tačiau kiekvienas žmogus išauga, ir ateina laikas jam palikti namus, kad pažintų pasaulį.

Nors tėvai ir bus toli, naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis, atrodys, tarsi jie būtų šalia. Tau tik reikia išmokyti juos naudotis Skype programa, ir kasdien galėsi su jais bendrauti.

O svarbiausia, užsisakant lėktuvo bilietą iš anksto, skrydis gali kainuoti pigiau nei kelionė autobusu iš Vilniaus į Klaipėdą – ir trunka tiek pat!

Kur aš gyvensiu?

Visi studentai būstą randa dar būdami lietuvoje.

Daug universitetų gali pasiūlyti gyventi savo bendrabučiuose. Taip pat gali kooperuotis su kitais studentais ir ieškotis būsto privačiame sektoriuje; neretai keli studentai nuomojasi namą – taip gyventi patogiau ir šiek tiek pigiau.

Tačiau pigiausias variantas, nuomotis kambarį ar butą privačiame sektoriuje. Dažniausiai pigiau nei universiteto bendrabutis.

Kaip surasti? Labai paprasta! Google paieškoje įvesk „rent a room aarhus“ „rent house cardiff“  „rent a flat copenhagen“. Paieškos rezultatuose rasi daugybę variantų. Google translate pagalba gali skaityti informaciją daniškuose ir olandiškuose tinklapiuose, o google maps pagalba lengvai nustatysi atstumą iki universiteto.

Ar turėsiu su kuo bendrauti ?

 • FOX organizuoja vasaros stovyklą, kurios metu susipažinsi su studijuosiančiais ten pat. Tad jau nuo pat pirmųjų studijų dienų turėsi draugų.
 • Savaitė prieš studijas būna pristatomoji: naujokams organizuojamos ekskursijos po miestą, rengiami komandos formavimo žaidimai ir vakarėliai, tad nuo pat pradžių užmegsi naujų pažinčių su studentais iš kitų šalių.
 • Studijų metu nuolat bendrausi su studentais iš įvairiausių pasaulio šalių; jiems, kaip ir Tau, norisi rasti naujų draugų ir įdomu bendrauti su kitataučiais dėl kitokio jų požiūrio, kitokios kultūros. Taigi tikrai turėsi su kuo bendrauti, svarbiausia būti komunikabiliam.
 • Universitetuose yra įvairiausių studentų sąjungų, įvairių interesų studentų bendrijų, sporto komandų ir pan., tad galėsi rasti bendraminčių ir leisti laiką prasmingai, kaip Tau patinka.

Populiariausi stereotipai

Sudėtingas stojimo procesas. Netiesa!

Stojimo procesas labai paprastas – viena anketa iš karto į šešias specialybes ar skirtingus universitetus. FOX  specialistas padės išsirinkti tinkamus universitetus ir specialybes, užpildyti anketą ir konsultuos dėl reikiamų dokumentų.

Kalbos barjeras. Įveikiama!

Visų pirma pagalvok, kiek jau metų mokaisi anglų kalbos. Tikriausiai apie 10? Žinios yra galvoje. Tačiau nėra praktikos, tu šių žinių nepritaikai.

Tai tas pat kaip važinėti dviračiu: neturėdamas praktikos, iš pradžių svyruoji, bet labai greitai pripranti. Pagalvok, kad kitų studentų padėtis tokia pati: jie taip pat atvykę iš kitų šalių, ir anglų kalba jiems nėra gimtoji. Taigi nesi vienas!
Antra. Universitetuose savaitę prieš studijas organizuojama įvairių renginių, ekskursijų, žaidimų ir vakarėlių tam, kad galėtum susirasti naujų draugų ir priprasti bendrauti angliškai.

Trečia. Universitetų dėstytojai supranta, kad esi naujokas, tad pirmąjį mėnesį stengiasi informaciją dėstyti aiškiai, kelis kartus pakartoti.

Ketvirta. Danijoje ir Anglijoje dėstytojams anglų kalba taip pat nėra gimtoji, todėl jie nekalba neaiškiomis britų tarmėmis. Dėstytojai draugiški ir maloniai paaiškins, jei ko nesuprasi.

Studijos kainuos brangiau. Netiesa!

Dauguma mano, kad studijos užsienyje kainuoja brangiau nei Lietuvoje, tačiau tai yra netiesa. Mes paskaičiavome kiek tau kainuos studijos Lietuvoje ir vakarų Europoje. Patikrink.

Pažymiai prasti. Nebėda!

Dalis universitetų nekreipia dėmesio į pažymius, žino, jog studijų metu įgysi reikalingų žinių ir praktikos. Jiems svarbiausia yra motyvacija ir anglų kalbos mokėjimas.

Motyvacija yra supratimas, kodėl nori studijuoti būtent tai ir ar esi pakankamai subrendusi asmenybė studijoms užsienyje. Svarbiausia priėmimo sąlyga yra anglų kalbos testas. Fox testą reikia išlaikyti b2 lygiu, o tai atitinka apie 50 % valstybinio anglų kalbos egzamino.

Kai kuriuose universitetuose pakanka išlaikyti valstybinį anglų kalbos egzaminą.

Svarbu aiškiai suprasti universitetų reikalavimus, todėl būtina pasitarti su FOX specialistu!

Būti patriotu - likti Lietuvoje?

Būti patriotui nereiškia nuolat būti Lietuvoje. Tai reiškia dėl savo tėvynės įgyti aukščiausio lygio žinių ir patirties, pasisemti kitų tautų patirties ir po kelerių metų nuo studijų ar net po kelerių metų darbo ir kelionių grįžti į Lietuvą ir joje pritaikyti įgytas žinias, įgūdžius, geriausius užsienio pavyzdžius taip prisidedant prie šalies gerovės. O kol būsi užsienyje, pasistenk savo pavyzdžiu keisti užsieniečių nuomonę apie lietuvius.

Tipinės situacijos

Kurį miestą pasirinkti?

Didmiestis ar mažesnis miestas? Rinkdamasis atsižvelk į tai, kas Tau svarbiau – studijos ar studentavimas.

Beje, darbo galimybių mažesniuose miestuose kartais daugiau nei didmiesčiuose. Susipažink su skirtingais studijų miestais FOX tinklapyje, ieškok informacijos apie juos internete ir pasitark su ten studijuojančiais studentais. Tačiau patartina rinktis ne pagal miestą, bet pirmiausia pagal tai, kur Tavo norimos specialybės studijos kokybiškiausios. Antrasis prioritetas turėtų būti universitetas ir tik paskui – miestas. Tačiau jei Tau labai svarbu rasti darbą studijų metu, miesto pasirinkimas tampa toks pat svarbus, kaip ir specialybės.

Tėvai nepritaria..

Su tėvais reikia apie tai nuolat kalbėti. Neapsiriboti vienu pokalbiu, o dažnai subtiliai apie tai užsiminti, kol jie pripras prie šios minties. Kas kartą gali paminėti vis naujų privalumų ir visoms jų baimėms išsklaidyti gali  pateikti logiškų argumentų bei sprendimo būdų. Jų rasi FOX  tinklapyje, o jei nerandi, gali paklausti FOX konsultantų. Taip pat gera mintis pakviesti tėvus į susitikimą su FOX specialistais, kad šie paaiškintų studijų užsienyje perspektyvas ir atsakytų į visus rūpimus klausimus.

Dažniausiai tėvams pirmiausia rūpi saugumas. Jiems nerimą kelia nežinomybė, todėl iš pradžių jie gali vykti kartu su Tavimi, gali padėti Tau įsikurti naujoje vietoje, kartu nuvažiuoti į universitetą ir susipažinti su studijų kuratoriais, pamatyti miesto. Taip jie lengviau susitaikys su Tavo sprendimu.

Panelė/vaikinas lieka Lietuvoje

Atstumas ir laikas patikrina santykius. Jei vis dėlto pasiliksi ir po kelių mėnesių ar kelerių metų išsiskirsit, tikrai labai gailėsiesi ir visą laiką peiksi save ir buvusią antrąją pusę, kad praleidai šią gyvenimo progą, o tai tikrai neišeis į naudą. Jei jūsų santykiai tvirti, gera mintis pasirinkti universitetą, kur yra jums abiem tinkamos specialybės. Tvirta pora visada ras sprendimą.

Draugai lieka Lietuvoje

Be abejo, sunku palikti draugus, tačiau turi eiti savo tikslo link. Jei tai tikri draugai, jūs ir toliau bendrausite, nes Skype ir Facebook turi bene kiekvienas. Taip išaiškės, ar tai tikri draugai. Įveikusi atstumo išbandymą, jūsų draugystė dar labiau sutvirtės.

Ką studijuoti?

Studijuok tai, kas patinka. Rinktis specialybę pagal populiarumą ar pelningumą neprotinga, nes po kelerių metų ji gali tapti nepopuliari, o darbo rinkoje gali būti labai daug jaunų šios specialybės atstovų. Kiekvienos specialybės atstovas uždirba gerai, jeigu mėgsta savo darbą, jam motyvacijos teikia pats darbo procesas, jei dirba ne vien dėl pinigų, o dėl to, kad dirbti įdomu.
Jei vis dar nežinai, kas tau patinka, patartina išsiaiškinti, kokių gabumų turi ir į kokias profesijas esi linkęs. Tam atlik profesinio orientavimo testą. Išsirink 3 tau labiausiai patinkančias profesijas iš rezultatų sąrašo ir išsiaiškink viską apie jas: koks yra šios specialybės atstovo darbo grafikas, kokius projektus jis vykdo, kokie yra darbo privalumai ir trūkumai.

Studijuoti reikia tai, kam turi talentą. Kas geriausiai sekasi mokykloje, ką galėtum daryti, kas tau neatsibosta?

Geriausia nuvykti į konsultaciją pas FOX profesinio orientavimo specialistą, kuris galėtų kartu atlikti profesijos orientavimo testą ir patarti, kur studijuoti tau būtų geriausia.

Nežinau nuo kuo pradėti

Geriausia išeitis – susisiekti FOX konsultantais sau patogiu būdu.

Gali savarankiškai pildyti anketą, kreiptis pagalbos į konsultantus nuotoliniu būdu (online) arba užsirašyti į nemokamą specialisto konsultaciją, kad šis užpildytų anketą ir padėtų tau viso stojimo proceso metu.

Patartina užsirašyti į specialisto konsultaciją, nes:

 • Galėsi atlikti bandomąjį anglų kalbos testą;
 • Specialistas įvertins Tavo pažymius ir anglų kalbos mokėjimo lygį;
 • Specialistas įvertins Tavo norus ir pageidavimus;
 • Prireikus galėsi atlikti karjeros testą.

Atsižvelgdamas į visą informaciją, specialistas padės pasirinkti tinkamą universitetą ir studijų programą.

 • Visų pirmą, turbūt geriausi atsiliepimai ir įvertinimai apie organizaciją yra sėkmingos studentų istorijos. O jų tikrai yra daug. Ką aš asmeniškai vertinu labiausiai, tai yra nuoširdus,atviras bendravimas ir noras padėti pasiekti geriausia. Kai pats stojau ir galvojau, kad esu beviltiškoj padėty, mane išgelbėjo ir padėjo tik FOX.LT. Būtent jų pastangų dėka dabar galiu mėgautis aukščiausio lygio studijom Anglijoj. Niekada nepamiršiu, kiek daug pastangų įdėjo, kad viskas gautųsi tik geriau, todėl už tai liksiu dėkingas visą gyvenimą.

  Ignas Kelpšas
  Ignas Kelpšas Royal Birmingham Conservatoire
 • Nuo pat mažens svajojau apie studijas Anglijoje, bet šią svajonę buvau po mažu apleidusi. Tačiau, kai sumasčiau, jog tikrai noriu mokytis šioje šalyje, jau buvo įpusėjęs stojimo procesas. Vien tik FOX.LT dėka suspėjau įstoti į Coventry University. Specialistė atsakė į kiekvieną mano klausimą bei nuramino, kai labiausiai jaudinausi. Tikriausiai dar daug metų būsiu dėkinga FOX.LT už visas pastangas ir tai, kad tik jų dėka dabar studijuoju specialybę, kuri yra tokia tinkama man!

  Eglė Latvytė
  Eglė Latvytė
 • Bendradarbiaudama su FOX.LT stojimo specialistais sulaukiau ne tik dideles pagalbos, bet ir paramos bei nuoširdaus bendravimo 🙂

  Karina Komarovska
  Karina Komarovska
 • Pradėjusi bendradarbiauti su Fox.lt orgazinacija supratau, kad įstoti į užsienio universitetą tikrai įmanoma. Po daugybės dvejonių jaustis tvirtai man buvo labai svarbu. Konsultantė lydėjo per visą stojimo procesą, padėjo atakyti į iškilusius klausimus, suteikė žinių tiek apie studijas, universitetą, tiek apie pačią šalį, pragyvenimą. Džiaugiuosi nuoširdžiu, šiltu ir produktyviu bendravimu.

  Emilija A.
  Emilija A. University of Surrey, Nutrition / Dietetics
 • Kai supratau, kad Lietuvoje nėra kokybiškų studijų mano pasirinktai sričiai, jau maniau, kad niekaip nerasiu vietos kur studijuoti. Galvojau, kad studijos užsienyje man yra beveik neįmanomas dalykas. Tačiau kai nuėjau į konsultaiją su Inga – apsivertė visas mano „žinojimas”. Ji mane supažindino su skirtingomis studijų sąlygomis, finansavimu ir kitais įpatumais, nuramino dėl anglų kalbos lygio ir padėjo rasti įvairių studijįų programų. Pasirodė, kad viskas įmanoma. Nuo tada bendradarbiaujant su Inga man pavyko sėkmingai gauti visus 5 sąlyginius pasiūlymus. Įstojau į tą universitetą, apie kurį ir svajojau. Stojimo procesas su Fox.lt yra kur kas lengvesnis ir greitesnis. Sulaukiau pagalbos tiek pildant dokumentus, tiek elementaraus palaikymo.

  Aleksandra
  Aleksandra Falmouth University, Animation and Visual Effects

Online konsultuoja ir valstybines stojimo sistemas kuruoja stojimo administratorė Inga

Turi klausimų? Konsultacijos nemokamos!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search