Žaidimų kūrimas / Games Design

Visų pirma čia visur kalba eina apie video žaidimus. Video žaidimas yra interaktyvi programa, kuri turi struktūrizuotus žaidybinius elementus.

Daugiau apie žaidimų kūrimą

Kas yra žaidimas?
Visų pirma čia visur kalba eina apie video žaidimus. Video žaidimas yra interaktyvi programa, kuri turi struktūrizuotus žaidybinius elementus.

Koks yra žaidimo tikslas?
Žaidimo tikslas paprastai būna arba suteikti malonumą arba edukacinis. Žaidimai, kurie yra skirti grynai malonumui, dažniausiai bando išprovokuoti kažkokias emocijas. Nereiktų galvoti, kad įdomūs žaidimai būna tik linksmi ar iššaukiantys tik teigiamas emocijas. Jie taip pat gali provokuoti ir neigiamas emocijas: kaip baimę ar liūdesį.

Iš ko susideda žaidimas?
Žaidimai gali turėti tokias pagrindines sudedamąsias dalis:

 • Žaidimo programinis kodas.
 • Gameplay – žaidimo tikslas, žaidimo pasaulio taisyklės, žaidybiniai elementai…
 • Žaidimo scenarijus – istorija, personažų dialogai, žaidimo progresavimas, lygiai, misijos…
 • 2D tekstūros – sprite’ai, ikonos, fonai, personažai, UI elementai…
 • 3D modeliai – lygiai, personažai, dekoraciniai objektai…
 • 3D modelių animacijos – personažų animacijos, intarpų scenų animacijos…
 • Muzika ir garsai


Kūrėjų specialybės

Neretai žaidimus kuria ir vienas žmogus, bet dažniausiai prie jo dirba kelių specialybių žmonės. Čia aprašomos dažniausiai pasitaikančios specialybės reikalingos tiek mažų, tiek vidutinio ir didelių dydžio žaidimams. Žinoma, dirbant prie mažų projektų vienam žmogui tenka dirbti įvairius darbus, o didesniuose žmonės yra specializuojami į jiems geriausiai besisekančias sritis ar kitus projekto poreikius.

Programuotojas
Programuotojai yra atsakingi už žaidimo kodo kurimą. Jie atsakingi už visų žaidimo dalių suintegravimą į vieną visumą, gameplay programavimą.
Dirbant prie didesnių projektų programuotojai dažnai specializuojasi ir būna atsakingi tik už tam tikras žaidimo dalis: gameplay, fiziką, renderinimą (piešimą), AI, muziką ir garsus, įrankius reikalingus žaidimo duomenims apdoroti ir pan.

2D dailininkas (2D artist)
2D artistai yra atsakingi už tekstūrų, ikonų, UI elementų, sprite’ų, 2D animacijų piešimą.
Dirbant prie didesnių projektų dailininkai taip pat gali specializuotis ir dirbti tik prie konkrečių dalių: koncepcijų (concept art), žaidimo fonų, personažo tekstūrų, lygių tekstūrų, UI elementų, animacijų piešimo ir pan.

3D modeliuotojas (3D artist)
Modeliuotojai kuria įvairius 3D modelius: lygius, personažus, objektus, ir pan. Kartais modeliuotojai tik modeliuoja pačius objektus, kitais atvejais piešia ir tekstūras savo modeliams, ar netgi juos animuoja.
Kaip ir 2D artistai, prie didelių projektų galimos įvairios modeliuotojų specializacijos. Vieni dirba tik prie lygių, kiti prie objektų, kiti prie personažų ir panašiai. Netgi pasitaiko atvejų, kai modeliuotojai yra atsakingi tik už tam tikras modelių dalis, kaip personažų galvas ir pan.

Kur geriausiai studijuoti žaidimų kūrimą?

Tam, kad atsakyti į šį klausimą reikėtų skirti nemažai laiko analizei:

 1. Reikia atrinkti universitetus ir įvertinti kiekvienos programos karjeros rodiklius – kokie universitetai šią programą paruošia geriausiai?
 2. Išanalizuoti universitetų reitingus – jeigu renkiesi akademinį universitetą tai svarbu. Jei domina taikomasis ar modernus universitetas, tuomet reitingai nėra tokie svarbūs.
 3. Nuspręsti koks universiteto tipas tau tiks labiausiai – akademinis, taikomasis ar modernus?
 4. Įvertinti kiekvieno universiteto stojimo reikalavimus – kur turi šansų įstoti?
 5. Palyginti studijų programų aprašymus – kokius dalykus siūlo kiekvieno universiteto programa? Kur studijuoti patiks labiausiai?

Atlikus analizę, reikėtų atrasti balansą tarp norų ir galimybių. Reikėtų pagalvoti, į kurį maksimaliai geriausią universitetą turi šansų įstoti su savo turimais pažymiais ir anglų k. žiniomis. Taip pat pagalvoti, ar universitetas, kuris traukia labiausiai turi geriausius rodiklius ir ar sugebėsi ten įstoti.

Mūsų nemokama paslauga “Individualus programos parinkimas” padės nustatyti užsienio aukštųjų mokyklų programas:

 • kurios geriausiai atitinka tavo reikalavimus;
 • į kurias turi didžiausią tikimybę įstoti;
 • kartu aptarsime įvairias galimybes ir padėsime atrasti geriausią variantą.
Menai
Biomedicinos mokslai
Socialiniai mokslai
Fiziniai mokslai

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search