Filmų kūrimas, kinas / Film studies

Kinas – kultūros sritis, apimanti kūrybinę, gamybinę, mokslinę, techninę, mokomąją, informacinę, švietėjišką veiklą, kurios pagrindinis tikslas – gaminti ir rodyti filmus.

Daugiau apie filmų kūrimą

Kinas – kultūros sritis, apimanti kūrybinę, gamybinę, mokslinę, techninę, mokomąją, informacinę, švietėjišką veiklą, kurios pagrindinis tikslas – gaminti ir rodyti filmus. Jis nusako filmų kūrybą kaip meno formą ar kaip pramogų verslo dalį.

Prodiuseris – asmuo, koordinuojantis organizacinius (finansinius, pardavimo) kino filmų, televizijos ir radijo laidų, teatro spektaklių (pjesių), muzikos (koncertų) ir šokių pasirodymų klausimus. Taip pat gali būti asmuo, organizuojantis kokios nors idėjos įgyvendinimą kurioje nors kultūros srityje.

Prodiuseris dažniausiai atrenka filmų, laidų, programų, kompiuterinių žaidimų, pasirodymų temas, sudaro jų biudžetą, bendrauja su rėmėjais dėl finansinės paramos, samdo kūrybinius (aktorius ir kt.) ir techninius darbuotojus, prižiūri minėtų programų įgyvendinimą (techninės įrangos, lėšų ir personalo požiūriu), prižiūri lėšų naudojimą.

Prodiuseriai atsirado 1910 metų pabaigoje Holivude ir padėjo užtikrinti organizacinį kūrybinį procesą, t. y., buvo geriau organizuota asmeninė personalo atsakomybė, efektyviau naudojamos lėšos, greičiau įgyvendinami kūrybiniai sumanymai.
Kartais prodiuseris pats gali būti spektaklio ar kino filmo režisieriumi, aktoriumi, scenarijaus autoriumi.

Rūšys:

 • Vykdantysis prodiuseris
 • Kino prodiuseris
 • Muzikos prodiuseris
 • Teatro prodiuseris (impresarijas)
 • Televizijos laidų prodiuseris
 • Radijo laidų prodiuseris

Režisierius – žmogus, tiesiogiai atsakantis už kino ar televizijos filmo gamybą ir kūrimą, teatro ar radijo spektaklio (laidos) pastatymą.
Režisierius vadovauja darbui, susijusiam su kino filmų, televizijos ar radijo laidų, teatro ar radijo vaidinimų kūrimu. Režisierius atrenka aktorius atskiriems vaidmenims, aptaria su jais vaidmenis ir vadovauja jiems repeticijų metu.
Tačiau režisierius ne visada turi už viską atsakyti. Režisierius dažniausiai renkamas prodiuserio, kurio užduotis atlikti visas sąlygas, kurias pateikia kino studija ar kita kompanija.

Kur geriausiai studijuoti filmų kūrimą ir kiną?

Tam, kad atsakyti į šį klausimą reikėtų skirti nemažai laiko analizei:

 1. Reikia atrinkti universitetus ir įvertinti kiekvienos programos karjeros rodiklius – kokie universitetai šią programą paruošia geriausiai?
 2. Išanalizuoti universitetų reitingus – jeigu renkiesi akademinį universitetą tai svarbu. Jei domina taikomasis ar modernus universitetas, tuomet reitingai nėra tokie svarbūs.
 3. Nuspręsti koks universiteto tipas tau tiks labiausiai – akademinis, taikomasis ar modernus?
 4. Įvertinti kiekvieno universiteto stojimo reikalavimus – kur turi šansų įstoti?
 5. Palyginti studijų programų aprašymus – kokius dalykus siūlo kiekvieno universiteto programa? Kur studijuoti patiks labiausiai?

Atlikus analizę, reikėtų atrasti balansą tarp norų ir galimybių. Reikėtų pagalvoti, į kurį maksimaliai geriausią universitetą turi šansų įstoti su savo turimais pažymiais ir anglų k. žiniomis. Taip pat pagalvoti, ar universitetas, kuris traukia labiausiai turi geriausius rodiklius ir ar sugebėsi ten įstoti.

Mūsų nemokama paslauga “Individualus programos parinkimas” padės nustatyti užsienio aukštųjų mokyklų programas:

 • kurios geriausiai atitinka tavo reikalavimus;
 • į kurias turi didžiausią tikimybę įstoti;
 • kartu aptarsime įvairias galimybes ir padėsime atrasti geriausią variantą.
Menai
Biomedicinos mokslai
Socialiniai mokslai
Fiziniai mokslai

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search