Aktorystė / Acting

Aktoriai – tai menininkai, atliekantys vaidmenis teatre, kino ir televizijos filmuose.Aktoriai yra teatro ir kino meno specialistai.

Daugiau apie aktorystę

Aktoriai – tai menininkai, atliekantys vaidmenis teatre, kino ir televizijos filmuose.Aktoriai yra teatro ir kino meno specialistai. Jie kuria meninius vaizdus naudodami įvairias scenines vaidybos priemones: kalbą, veido išraišką, judesį tam tikroje erdvėje, jausmus. Kiekvienas aktorius savaip interpretuoja vaidmenį. Nuo jo intelekto ir gebėjimo vizualiai pateikti interpretacijas priklauso vaidmens įtaigumas.Kino filmo ar spektaklio kūrimo pradžia yra scenarijus, kurį analizuoja režisierius.

Režisieriai parenka aktorius, paskirsto jiems vaidmenis, kartu su aktoriais analizuoja vaidmenų charakterius ir aktorių vaidybos metodus. Kai kurie aktoriai atlieka tik tam tikro pobūdžio vaidmenis – vieni yra komikai, kiti linkę į dramatinius vaidmenis. Galiausiai vaidmenys skirstomi atsižvelgiant į aktorių išvaizdą, temperamentą ir pan. Aktoriams yra svarbu turėti ne tik aktorinį, bet ir muzikinį išsilavinimą, gerą judesio plastiką, nes scenoje tenka ne tik kalbėti, bet ir dainuoti bei šokti.

Aktoriai vaidindami vilki sceninius drabužius ir naudoja grimą. Tai sustiprina emocinį poveikį. Apskritai aktoriai – universalūs menininkai, gebantys analizuoti ir originaliai interpretuoti literatūrinę kūrybą.Paprastai aktoriai yra teatrų (dramos, muzikinių, lėlių, pantomimos ir kt.), kino studijų darbuotojai, bet gali būti ir nepriklausomi, atliekantys tam tikrus vaidmenis skirtinguose teatruose režisierių kvietimu.

Dažnai aktoriai vaidina keliuose teatruose, kino filmuose, atlieka reklamų biurų ar įstaigų užsakymus. Kita jų veiklos sritis – kūrybos vakarai, prozos ir poezijos skaitymai, monospektakliai (vieno aktoriaus spektaklis), pedagoginis darbas studijose ir pan.

Kur geriausiai studijuoti aktorystę?

Tam, kad atsakyti į šį klausimą reikėtų skirti nemažai laiko analizei:

  1. Reikia atrinkti universitetus ir įvertinti kiekvienos programos karjeros rodiklius – kokie universitetai šią programą paruošia geriausiai?
  2. Išanalizuoti universitetų reitingus – jeigu renkiesi akademinį universitetą tai svarbu. Jei domina taikomasis ar modernus universitetas, tuomet reitingai nėra tokie svarbūs.
  3. Nuspręsti koks universiteto tipas tau tiks labiausiai – akademinis, taikomasis ar modernus?
  4. Įvertinti kiekvieno universiteto stojimo reikalavimus – kur turi šansų įstoti?
  5. Palyginti studijų programų aprašymus – kokius dalykus siūlo kiekvieno universiteto programa? Kur studijuoti patiks labiausiai?

Atlikus analizę, reikėtų atrasti balansą tarp norų ir galimybių. Reikėtų pagalvoti, į kurį maksimaliai geriausią universitetą turi šansų įstoti su savo turimais pažymiais ir anglų k. žiniomis. Taip pat pagalvoti, ar universitetas, kuris traukia labiausiai turi geriausius rodiklius ir ar sugebėsi ten įstoti.

Mūsų nemokama paslauga “Individualus programos parinkimas” padės nustatyti užsienio aukštųjų mokyklų programas:

  • kurios geriausiai atitinka tavo reikalavimus;
  • į kurias turi didžiausią tikimybę įstoti;
  • kartu aptarsime įvairias galimybes ir padėsime atrasti geriausią variantą.
Menai
Biomedicinos mokslai
Socialiniai mokslai
Fiziniai mokslai

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search