Pasirinkti plačios ar siauros specializacijos studijų programą?

Tarkim, vadybos srities specialybių gali būti ir plačios specializacijos, pvz., verslo vadyba, ir siauros, pvz., uostų ir laivų vadyba.

Kadangi globalizacijos procesai juda pirmyn, pramonė ir įmonės juda gilesnės specializacijos link. Tai reikšminga ir darbo rinkai. Vis dažniau industrijos ieško siauresnio profilio specialistų. Todėl uostų ir laivų vadybos specialisto poreikis ir alga bus gerokai didesni nei tiesiog verslo vadybos specialisto. Kita vertus, platesnė specializacija leis rinktis iš daugiau darbo pasiūlymų ir industrijų.

Taigi kiekvienam rekomenduojama atidžiai perskaityti studijų programos aprašą ir įvertinti visus privalumus bei trūkumus. Spręsti, be abejo, turi pats kandidatas, tačiau dauguma kandidatų net nenumano, kad esama labai daug perspektyvių specialybių.

Pagalvoti vertėtų ir apie neseniai atsiradusias tarpdisciplinines specialybes, kurios šiuo metu vis labiau populiarėja, nes tampa tiltu tarp įvairių sričių, pvz., ekonomikos ir informacinių technologijų. Tarpdisciplininių specialybių poreikį puikiai iliustruoja šis filmukas.

Stojimo koordinatorių užduotis – praplėsti kandidato akiratį ir pasiūlyti panagrinėti tiek siauros, tiek plačios specializacijos programas bei atsižvelgti į tarpdisciplinines programas. Mūsų nemokama paslauga “Individualus programos parinkimas” padės nustatyti užsienio aukštųjų mokyklų programas:

  • kurios geriausiai atitinka Tavo reikalavimus;
  • į kurias turi didžiausią tikimybę įstoti.
Biomedicinos mokslai
Socialiniai mokslai
Fiziniai mokslai
Menai

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search