Aštuonios FOX.LT konsultanto/specialisto auksinės taisyklės (Eight-to-be-Great)
 1. Aistra savo veiklai
 2. Su kiekvienu kandidatu reikia dirbti
 3. Susifokusuoti į kandidato poreikius
 4. Kandidatus reikia nuolat skatinti atlikti sekančius veiksmus
 5. Spręsti kandidatų klausimus ir suteikti idėjų
 6. Tobulėti, tobulinti procesus ir skatinti tobulėti kandidatus
 7. Draugiškai padėti vieni kitiems ir kandidatams
 8. Atkakliai eiti iki galo

Du svarbiausi konsultanto tikslai

1. Padėti kandidatui įstoti į geriausią įmanomą vietą.
Šiam tikslui reikia išsiaiškinti kandidato sugebėjimus (pažymiai, anglų k. lygis) ir kandidato lūkesčius bei norus. Surasti kompromisą tarp sugebėjimų ir lūkesčių.

2. Padėti kandidatui išvykti studijuoti
Šiam tikslui pasiekti nuo pat konsultavimo pradžios reikia išsiaiškinti visas galimas kliūtis (mitai, baimės, finansiniai aspektai) ir vėliau operatyviai spręsti visus atsirandančius klausimus dėl būsto, darbo, orientacijos atvykus, registracijos dokumentų ir t.t.

Ką atspindi stojimo reikalavimai

Stojimo reikalavimai tiksliai neparodo universiteto lygio, neatspindi įdarbinimo ir pradinės algos po studijų lygio. Tačiau duoda supratimą apie šiame universitete studijuojančių studentų lygį.

Yra keletas dalykų, kuriuos jus turite atsižvelgti konsultuojant studentus:
Jų lygis – ar jis yra aukštas, ar vidutinis, kalbant apie rezultatus mokykloje. Akademiniuose universitetuose (pvz. Orhuso University, Surėjaus universitetas, Laisvasis Amsterdamo universitetas ir t.t.) reikalingi aukšti rezultatai; tik tokius rezultatus turintys studentai bus priimti. Jei puikiais rezultatais pasižymintis studentas įstoja į taikomųjų mokslų universitetą, jis gali nusivilti (priklausomai nuo kandidato lūkesčių apie ten studijuojančius kitus studentus ir dėstymo metodus).

1 pavyzdys:
Studentas: Petriukas
Pažymių vidurkis: 9
Nacionalinių egzaminų vidurkis: 85%, kai šalies vidurkis yra 55%
Šis studentas turėtų stoti į akademinius universitetus (tai, žinoma, subjektyvu, tačiau yra didesnė galimybė, kad jis bus patenkintas studijomis), pvz., Pietų Danijos universitetą, Surėjaus universitetą, Laisvąjį Amsterdamo universitetą.

2 pavyzdys:
Studentė: Onutė
Pažymių vidurkis: 7,5
Nacionalinių egzaminų vidurkis: 55%
Ši studentė gali bandyti stoti į akademinius universitetus, tačiau greičiausiai ji nebus priimta. Ji turi šansų įstoti į modernius ar taikomųjų mokslų univeristetus.

Anglų kalbos lygis
IELTS 6.5 ; TOEFL 79+ – tai kriterijus, kuris yra aukščiausia riba stojant į bet kurį universitetą pasaulyje. Kai kurios komunikacinės programos reikalauja IELTS 7.0 arba jos atitikmens. Jeigu studentai nepasiekia šio lygio, jie tikriausia nebus priimti į akademinius universitetus, kuriuose dažniausiai reikalingas tarptautinis kalbos testas.

Kokie yra labiausiai paplitę nesusipratimai apie programas?

 • Verslo studijos (business studines) nėra ekonomika (economics)
 • Reklama (advertising) nėra rinkodara (marketing), tai jos dalis
 • Kriminologija (criminology) nėra CSI Miami (ji glaudžiai susiję su psichologija.) Teismo ekspertizė (Forensic) – tai  CSI.
 • Biomedicinos (biomedical) mokslas nėra medicina, jis glaudžiai susijęs su biochemija (biochemistry)
 • Architektūra nėra menas, ji glaudžiai susiję su inžinerija
 • Žiniasklaidos studijos (media studies) nėra  filmų kūrimas
 • Viešieji ryšiai (PR, public relations) nėra komunikacija (communication), tai jos dalis
Socialiniuose moksluose, kai studentai mėgsta “žiūrėjimą, klausymąsį ir darymą” labiau nei “skaitymą, rašymą ir svarstymą”, jie turi pasirinkti taikomąjį, o ne tyrinėjimo, kursą.

Miesto pasirinkimas

Vieta, kur yra universitetas ir gyvenimo išlaidos – mažesniuose miestuose yra lengviau apsigyventi, jie yra pigesni, lengviau susikoncentruoti į mokslus. kelionės iki universiteto užima mažai laiko, jaučiamas kitų studentų palaikymas, daugiau bendraujama su kursiokais.
Yra daug studentų, vykstančių į “didmesčius”, nes jie žino šių miestų pavadinimus. Visada yra lengviau (susirasti draugų, pasiekti reikiamą vietą) ir pigiau gyventi studentų miesteliuose, o ne didmesčiuose.
Dėl adaptacijos šoko kandidatams iš mažesnių Lietuvos miestelių nepatartina vykti į megapolius (nors tai yra subjektyvu ir labai priklauso nuo kandidato charakterio, tačiau šį klausimą būtina aptarti ir leisti kandidatui apsvarstyti visus už ir prieš).

Ką galima patarti anketos pildymo metu?

 • Esant pirmajai galimybei paskatinkite kandidatą atlikti bandomąjį kalbos testą. Dažniausiai kandidatai neįstoja nes pervertina savo anglų kalbos žinias. Skirtinguose universitetuose reikalingi skirtingi testai, tačiau bandomasis testas parodys ar kandidatui reikia papildomai pasiruošti;
 • Nepatartina pridėti daugiau nei 3 studijų programų vienoje šalyje prie savo paraiškos;
 • Nepatartina stoti į daugiau negu vieną studijų programą tame pačiame universitete;
 • Svarbu rinkitis tos pačios krypties studijų programas;
 • Skatinkite pateikti paraišką kuo galima ankščiau tam, kad, esant reikalui, liktų pakankamai laiko pataisymams;
 • Nepatartina rinkitis universitetą ar programą, kurių pavadinimai gražiai skamba. Svarbu gerai viską išanalizuoti. Kriminologija nėra tai, ką jus matote iš CSI, o žodis “Londonas “ universiteto  pavadinime ne visada reiškia aukštą kokybę;

Ką daryti, jeigu kandidatas pateikia paraišką ir į kitus universitetus?

Jus taip pat galite bendrauti su  kandidatais, kurie kreipėsi į mus, tačiau juos domina universitetai, kurie dar nėra mūsų partneriai. Tokiu atveju reikia padėti kandidatui.
 • Šalys turi nacionalines stojimo sistemas ir ten galima pateikti tik 1 paraišką. Taigi, jei mes perkeliame paraišką į nacionalinę sistemą, kandidatas nieko negali padaryti;
 • FOX.LT administratorius užklaus stojimo sąlygas ir užpildys valstybinę stojimo sistemos anketą ir pridės papildomus universitetus. Visus papildomus universiteto reikalavimus kandidatas turi vykdyti pats ir turi laiku atlikti reikiamus veiksmus. Mes garantuojame, kad teisingai užpildysime paraišką valstybinėje sistemoje ir informuosime kandidatą dėl stojimo reikalavimų, kuriuos pavyks gauti iš universitetų atstovų bei informuosime kada, kur ir kokiu būdu reikės persiųsti galutinius dokumentus.
 • Mes neatsakome už papildomus pasirinkimus tuo atveju jei kandidatas atitinka stojimo reikalavimus, bet vis vien gauna neigiamą atsakymą. Tokiu atveju negalime priversti universitetą atsakyti už savo veiksmus kadangi neturime sutartčių su šiais universitetais;
 • Jeigu kandidatas papildomai pasirenka kitus universitetus, jo pasirinkimai prioritetų tvarka turi būti pažymėti užrašuose DreamApply sistemoje (pildo konsultantas ir el.paštu papildomai informuoja FOX.LT stojimo administratorių)! Tokių kandidatų anketos bus pažymėtos specialia vėliavėle, su jais susisieks administratorius ir išrašys sąskaitą už paslaugas. Mokestis skirtas stojimo administratoriui už papildomą darbą (15 eur.);

 

Kandidato pasirenkamos programos. Pavyzdis

Yra kai kurie apribojimai dėl galimų papildomų kursų skaičiaus, kuriuos nustato universitetas arba nacionalinė sistema.
Danijos Karalystė – iš viso 8 kursai nacionalinėje sistemoje; TEKO – maks. 2 kursai
Jungtinė Karalystė – iš viso 5 kursai, kuriuos negalima pakeisti vėliau
Nyderlandų Karalystė – iš viso 4 kursai, kuriuos negalima pakeisti
PAVYZDIS
Jonas mokosi vidurinėje mokykloje ir nori pateikti paraiškas į sekančius kursus:
1. Stendeno Taikomųjų mokslų Universitetas– Tarptautino verslo ir kalbų komercijos bakalaurą
2. Koventrio Universitetas – Verslo administravimo (Hons) bakalaurą
3. Orhuso universitetas, Herning – Tarptautinės komunkacijos ir multimedijos bakalaurą
4. TEKO – AP diplomas prekybinių ženklų ir marketingo vadybą– mada ir baldai
5. UCN – Eksporto ir technologijų valdymo BA
Jono atveju jo paraiška pateks į 3 nacionalinės sisitemas ir kadangi  UCN irgi naudoja savo sistemą, ten taip pat turėtų būti sukurta paskyra. Tai reiškia,  kad Administratorius iš viso turi sukurti net 4 paraiškas kiekvienam asmeniui!
Danijoje tik pirmoje prioritetų sąraše esantis universitetas pateikia studentui pasiūlymą ir turi tai padaryti tik iki oficialios datos, t.y. iki liepos 30 d.! Tuo metu kai TEKO ir UCN įprastai pateikia pasiūlymus iki šios datos ir net jeigu jie nėra pirmose prioritetų sąrašo vietose, jų pasiūlymai negali būti priimti, nebent Aarhus Universitetas , Herninge nesuteikia pasiūlymo, ir jie negali tai daryti iki liepos 30 d.!
Jeigu studentai yra priimti į UCN, jie  turi sumokėti tarptautinį studentų bei knygų pakuotės mokesčius  per 14 dienų po pasiūlymo gavimo, nepriklausomai nuo to, ar UCN yra jų pirmasis pasirinkimas. Jeigu jie nesumoka šių mokesčių, gali prarasti savo vietą. Mokestis yra € 400 sumą, iš kurių € 100 negrąžinami.
Jonas taip pat turi nuspręsti, ar jį tikrai domina visos 3 šalys, ar jis norėtų pasirinkti tik 1 ar 2.
Jis taip pat turi pagalvoti apie pasirenkamuosius dalykus nes jie kažkiek skiriasi. Tam tikrose valstybinėse sistemose gali būti įkeltas tik vienas motyvacinis laiškas todėl viename laiške paminėti kelių skirtingų programų nepavyks.
Jonas turi būti perspėtas, kad TEKO yra papildomos užduotiy, kurias reikės atlikti pavasarį.
Taigi, kaip matote, yra daug dalykų, kurių negalima pamiršti, todėl asmeninės konsultacijos yra ypač svarbios! Nepriimkite paraiškų nepakalbėjus su studentais ir neįsitikinus, kad jie tikrai žino, ką renkasi.
Labai svarbu yra nepamiršti, kad nors mes ir darome viską atnaujinant  visą informaciją apie kursus DreamApply sistemoje, kartais pasitaiko taip, kad universitetai keičia kai kuriuos kursų reikalavimus vėliau metų begyje.  Todėl prašome taip pat patikrinti pačių universitetų svetainės skiltį apie kursų reikalavimus, kad įsitikintumėt, jog žinote paskutinę informaciją. Pastebėjus, kad kažkas yra neteisinga mūsų svetainėje, praneškite apie tai ADMINISTRATORIUI!

Kiekvienos šalies prioritetų tvarkos taisyklių paaiškinimas

Kai kuriose šalyse ir kai kuriuose universitetuose yra labai svarbus kursų prioritetas. O kai kur tai visiškai nesvarbu.
Danija
Pagal Danijos sistemą, prioritetai yra tikrai svarbūs bakalauro studijoms,  tik pirmojo prioriteto studento  prioritetų sąraše esantis universitetas iš tikrųjų gali pateikti jam pasiūlymą. Visi kiti universitetai gali patys spręsti, ar jie nori bent pažvelgti į kandidatą.
Todėl studentai turi labai atidžiai galvoti apie tai, kokius universitetus ir kursus jie renkasi, o ATSTOVAS turi padėti jiems savo patarimais. Nėra prasmės rinktis daugiau nei 3 kursus, ir jeigu pasirinktų universitetų sąraše yra AU Herning, Lillebaelt ar SDU, studentams tikriausiai teks laukti pasiūlymų iki liepos 30 d.!
Išimtys
Kai kas nors pateikia paraišką į aukštesniuosius BAA kursus arba į UCN ir Copenhagen, paraiška bus nagrinėjama tik tuo atveju, jeigu tai yra pirmasis studento prioritetas. Jeigu studentas pridėjo vieną iš šių kursų kaip žemesnį prioritetą, DREAM FOUNDATION nesiųs paraišką ir studentas gaus pranešimą iš ADMINISTRATORIAUS, kad nebus priimtas į šiuos kursus, kadangi tai nėra pirmasis jo prioritetas.
UCN atveju taip yra todėl, kad šis universitetas pateikia pasiūlymus pakankamai anksti ir studentai nedelsiant turi sumokėti negrąžinamąjį studentų mokestį, net jeigu iš tikrųjų jie negali būti priimti, nes gavo pasiūlymą iš aukštesnį prioritetą turinčio universiteto. Todėl stenkitės išvengti su tuo susijusių problemų, tik pirmąją stojimo į UCN prioritetą turinčios paraiškos bus nagrinėjamos!
UK ir Nyderlandai
Prioritetai nėra svarbūs! Jeigu kažkam reikalingi papildomi kursai, jam nereikia  kreiptis dėl prioritetų tvarkos.
Išimtys
HZ priima tik pirmąjį prioritetą turinčias paraiškas, todėl jei studentas pridėjo vieną iš šio universiteto kursų kaip žemesnį prioritetą, DREAM FOUNDATION nesiųs paraišką ir studentas gaus pranešimą iš ADMINISTRATORIAUS, kad nebus priimtas į šiuos kursus, kadangi tai nėra pirmasis jo prioritetas.
UŽDUOČIŲ SISTEMA DREAM APPLY PARAIŠKOSE
Kai studentas prideda kursus prie savo paraiškos, visi reikalavimai, nurodyti po kursų informacijos, bus rūšiuojami į UŽDUOTĮ, kurią studentui teks atlikti.
Yra daug įvairių užduočių, kuriuos studentui reikės atlikti, ir jus galite sekti jas užduočių juostoje studento paskyroje. Jei šalia užduoties yra skaičius,  tai yra Užduoties, kurios studentas dar neatliko, numeris.
Kai kuriose užduotyse yra skirtinga informacija apie studentų pasirinktą (-us) kursą (-us), todėl paspaudus ant „Užduoties“ ir po to ant „Skaityti daugiau“, galėsite matyti konkrečius reikalavimus.
Geriausias variantas – peržiūrėti skirtingas Užduotis ir susipažinti su jose pateikta informacija!
UŽDUOTIS – Anglų kalbos žinių įrodymas
Jei studentas dar nelaikė anglų kalbos testo ir nepažymėjo savo paraiškoje, kada jį laikys, jus turite patarti jam nedelsiant užsiregistruoti testui ir užrašyti Kitoje po šios užduoties skiltyje, kokį testą ir kada jis laikys!
NB! Nei viena paraiška nebus priimta tolimesniam perkelimui, jeigu joje nebus nurodyta, koks testas ir kada bus laikomas!

Galutinis pasirinkimas (vasarą)

Kai studentai gavo (daugumą) pasiūlymų, jiems reikia galutinai išsirinkti studijų vietą. Juos paskatins DreamApply sistema, kuri automatiškai atliks pasirinkimą, tačiau KONSULTANTAS taip pat turės susisiekti su studentais įsitikinti, jog jų pateikta informacija iš tikrųjų yra teisinga.
Kairėje DreamApply sistemos meniu pusėje jus galėsite matyti juostą “Reply statuses” (Atsakymo statusai), po kurios yra Galutinis sprendimas. Jei jus norite susisiekti su galutinai apsisprendusiais studentais, tiesiog paspauskite ant šios juostos ir galėsite matyti tik studentus, kurie jau priemė galutinį sprendimą.
Jus turite susisiekti su studentais arčiau sezono pabaigos, siekdami gauti naujausią informaciją iš jų.  Todėl mes rekomenduojame pradėti bendrauti su studentais ne ankščiau rugpjūčio mėnesio.
Kai jus jau susisiekėte su studentais ir jie pranešė jums apie savo galutinį pasirinkimą, pažymėkite jį savo užrašuose ir palikite „vėliavėlę“. Jus taip pat turite patarti studentams pažymėti galutinį pasirinkimą jų paskyroje, kad jie daugiau nebegautų pranešimų padaryti tai.

Kontrolinis sąrašas paraiškos peržiūrai

Žemiau jus rasite kontrolinį sąrašą, kuris padės jums paraiškos tikrinimo metu.
1. Kursų skaičius
Ar studentas pasirinko tinkamą kursų skaičių?
NB! Nepamirškite TEKO, UK, Nyderlandų, Danijos universitetuose priimtų taisyklių!
2. Kursų pasirinkimas
Ar pasirinkti dalykai yra susiję?
Ar studentai pasirinko tinkamą kursų lygį, atsižvelgiant į jų ankstesnį išsilavinimą?
3. Prioritetai
Ar prioritetai yra svarbūs šio studento paraiškai?
Ar studentas tinkamai suteikė prioritetus?
NB! Nepamirškite taisyklių dėl HZ, UCN, ir aukščiausių BAA kursų
4. Asmeninė informacija
Ar viskas atrodo teisingai?
Ar studentas teisingai užpildė visus laukus?
5. Ankstesnis išsilavinimas
Ar studentas tinkamas kurso paraiškai užpildyti?
Ar jis tinkamai parašė kvalifikacijos, kurią gaus, pavadinimą (valstybine kalba)?
6.  Kalbos
Ar studentai užrašė anglų kalbos testo rezultatą, jeigu jie jau išlaikė jį?
Jeigu studentai kol kas nelaikė testo, ar jie parašė, kada ir kokį testą laikys?
Ar testas, kurį jie išlaikė / laikys ateityje, tiks VISIEMS  kursams, į kuriuos jie pateikė paraiškas?
Jeigu jie laikė kalbos testą, ar rezultatas yra patenkinamas?
7. Rekomendacijos
Jeigu  kandidatai turi pateikti rekomendacijas, ar jie pridėjo /paprašė jas?
Ar rekomendacijos yra tinkamos (pvz., ne per trumpos,  teigiamos studento atžvilgiu ir t.t.)?
8. Motivacinis laiškas
Ar motyvacinis laiškas pakankamai ilgas?
Ar jis apima pagrindinius dalykus?
– Kodėl kandidatai pateikė paraišką?
– Ko jie nori iš šių studijų?
– Kaip jų išsilavinimas padeda jiems tapti tinkamais kandidatais?
– Kaip programa padės jiems pasiektų jų tikslų?
9. Dokumentai
Ar buvo pridėti visi reikalingi dokumentai?
Ar skenuotų dokumentų kokybė gera?
Ar daug puslapių turintys dokumentai išdėstyti tinkama tvarka?
Jei pridėta asmens tapatybės kortelės kopija, ar yra abiejų kortelės pusių kopijos?
Ar galioja asmens tapatybės kortelė arba pasas?
Jeigu kandidatas dar mokosi, ar pridėtas pažymių išrašas?
Ar ant išrašo yra parašas, data ir antspaudas?
Jeigu kandidatas jau baigė mokslo įstaigą, ar pridėti baigimo dokumentai  ir jų vertimai?
Jeigu kandidatas laikė kalbos testą, ar pridėta pažymą apie tai?
Ar galioja pažyma apie kalbos testo laikymą  (t.y. ar ji ne senesnė nei 2  m.)?
10. Papildomi reikalavimai
Ar jus patikrinote, jog kandidatai atitinka visus papildomus reikalavimus?
Ar jie atitinka?
NB! Nepamirškite TEKO ir kitų menų srities studijų programos papildomos užduoties (portfolio)
Nesiųskite paraišką stojimo administratoriui siekiant perkelti į valstybines sistemas (nespauskite “Submit”), jei trūksta reikalingos informacijos  ar dokumentų arba jeigu jus nekonsultavote studentų dėl kursų pasirinkimo!
 • Visų pirmą, turbūt geriausi atsiliepimai ir įvertinimai apie organizaciją yra sėkmingos studentų istorijos. O jų tikrai yra daug. Ką aš asmeniškai vertinu labiausiai, tai yra nuoširdus,atviras bendravimas ir noras padėti pasiekti geriausia. Kai pats stojau ir galvojau, kad esu beviltiškoj padėty, mane išgelbėjo ir padėjo tik FOX.LT. Būtent jų pastangų dėka dabar galiu mėgautis aukščiausio lygio studijom Anglijoj. Niekada nepamiršiu, kiek daug pastangų įdėjo, kad viskas gautųsi tik geriau, todėl už tai liksiu dėkingas visą gyvenimą.

  Ignas Kelpšas
  Ignas Kelpšas Royal Birmingham Conservatoire
 • Nuo pat mažens svajojau apie studijas Anglijoje, bet šią svajonę buvau po mažu apleidusi. Tačiau, kai sumasčiau, jog tikrai noriu mokytis šioje šalyje, jau buvo įpusėjęs stojimo procesas. Vien tik FOX.LT dėka suspėjau įstoti į Coventry University. Specialistė atsakė į kiekvieną mano klausimą bei nuramino, kai labiausiai jaudinausi. Tikriausiai dar daug metų būsiu dėkinga FOX.LT už visas pastangas ir tai, kad tik jų dėka dabar studijuoju specialybę, kuri yra tokia tinkama man!

  Eglė Latvytė
  Eglė Latvytė
 • Bendradarbiaudama su FOX.LT stojimo specialistais sulaukiau ne tik dideles pagalbos, bet ir paramos bei nuoširdaus bendravimo 🙂

  Karina Komarovska
  Karina Komarovska
 • Pradėjusi bendradarbiauti su Fox.lt orgazinacija supratau, kad įstoti į užsienio universitetą tikrai įmanoma. Po daugybės dvejonių jaustis tvirtai man buvo labai svarbu. Konsultantė lydėjo per visą stojimo procesą, padėjo atakyti į iškilusius klausimus, suteikė žinių tiek apie studijas, universitetą, tiek apie pačią šalį, pragyvenimą. Džiaugiuosi nuoširdžiu, šiltu ir produktyviu bendravimu.

  Emilija A.
  Emilija A. University of Surrey, Nutrition / Dietetics
 • Kai supratau, kad Lietuvoje nėra kokybiškų studijų mano pasirinktai sričiai, jau maniau, kad niekaip nerasiu vietos kur studijuoti. Galvojau, kad studijos užsienyje man yra beveik neįmanomas dalykas. Tačiau kai nuėjau į konsultaiją su Inga – apsivertė visas mano „žinojimas”. Ji mane supažindino su skirtingomis studijų sąlygomis, finansavimu ir kitais įpatumais, nuramino dėl anglų kalbos lygio ir padėjo rasti įvairių studijįų programų. Pasirodė, kad viskas įmanoma. Nuo tada bendradarbiaujant su Inga man pavyko sėkmingai gauti visus 5 sąlyginius pasiūlymus. Įstojau į tą universitetą, apie kurį ir svajojau. Stojimo procesas su Fox.lt yra kur kas lengvesnis ir greitesnis. Sulaukiau pagalbos tiek pildant dokumentus, tiek elementaraus palaikymo.

  Aleksandra
  Aleksandra Falmouth University, Animation and Visual Effects

Online konsultuoja ir valstybines stojimo sistemas kuruoja stojimo administratorė Inga

Turi klausimų? Konsultacijos nemokamos!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search