Kompiuteriniai žaidimai / Computer Games

Žaidimo variklis (taip pat grafinis variklis) – programinės įrangos sistema, skirta kompiuterinių žaidimų kūrimui ir plėtojimui.

Daugiau apie žaidimų kūrimą

Žaidimo variklis (taip pat grafinis variklis) – programinės įrangos sistema, skirta kompiuterinių žaidimų kūrimui ir plėtojimui.

Kūrėjai naudoja žaidimo variklius kuriant žaidimus žaidimų konsolėms, mobiliesiems įrenginiams bei asmeniniams kompiuteriams.

Pagrindinės žaidimo variklio sudedamosios dalys yra bendroji architektūra, branduolys, resursų posistemė, įvedimo posistemė, scenos posistemė, vaizdo posistemė (atvaizduojanti 2D ar 3D kompiuterinę grafiką), garso posistemė, kompiuterių tinklo posistemė, fizikos posistemė, animacijos posistemė, dirbtinis intelektas, taip pat skriptų rašymo, srauto perdavimo, atminties valdymo ir lokalizacijos palaikymo funkcijos. Žaidimų kūrimo procesas dažnai yra supaprastimas pakartotinai panaudojant (ar adaptuojant) tą patį žaidimo variklį skirtingiems žaidimams sukurti arba žaidimų pritaikymui įvairioms platformoms.

Paskirtis
Daugeliu atvejų be pakartotiniam panaudojimui tinkamų programinės įrangos dalių, žaidimų varikliai taip pat turi vaizdo kūrimo įrankių rinkinį. Šie įrankiai paprastai pateikiami integruotoje kūrimo aplinkoje, kad būtų galima palengvinti ir pagreitinti žaidimų kūrimo procesą. Daugumoje žaidimų variklių jau būna įdiegtos grafikos, garso, fizikos posistemės bei dirbtinis intelektas, tad tai palengvina kūrimo procesą ir sumažina kūrimo sąnaudas. Plačiai naudojami žaidimų varikliai yra Gamebryo, JMonkey Engine ir RenderWare.

Žaidimų varikliai paprastai suteikia galimybę žaidimą pritaikyti kelioms platformoms beveik nepakeičiant išeitinio kodo. Taip pat žaidimų varikliai dažnai kuriami sudedamąsias dalis palaikančios architektūros pagrindu (angl. component-based architecture). Tokia architektūra leidžia pakeisti tam tikras sistemos posistemes arba pridėti naujų, kaip, pvz., Havok fizikos posistemė, Miles Sound System garso posistemė ar Bink vaizdo posistemė. Nepaisant termino specifiškumo, žaidimų varikliai dažnai naudojami ir kitoms kompiuterinės grafikos reikalaujančioms interaktyvioms aplikacijoms kurti, kaip, pvz., žaidimo demonstracinėms versijoms, architektūrinėms vizualizacijoms, mokymosi simuliacijoms, modeliavimo aplinkoms.

Kai kurie žaidimų varikliai suteikia tik 3D grafikos atvaizdavimo (angl. rendering) realiu laiku galimybę. Tokio tipo varikliai paprastai vadinami tiesiog grafiniais varikliais, atvaizdavimo varikliais arba 3D varikliais. Tokių variklių pavyzdžiai būtų Crystal Space, Genesis3D, Irrlicht Engine, OGRE, RealmForge Game Engine, Truevision3D ir Vision. Šiuolaikiniai žaidimų varikliai turi scenos posistemę, suteikiančią 3D žaidimo pasaulio peržiūrą, kas savo ruožtu palengvina žaidimo projektavimą ir leidžia veiksmingiau išnaudoti atvaizdavimo galimybes.

Kur geriausiai studijuoti kompiuterinius žaidimus?

Tam, kad atsakyti į šį klausimą reikėtų skirti nemažai laiko analizei:

  1. Reikia atrinkti universitetus ir įvertinti kiekvienos programos karjeros rodiklius – kokie universitetai šią programą paruošia geriausiai?
  2. Išanalizuoti universitetų reitingus – jeigu renkiesi akademinį universitetą tai svarbu. Jei domina taikomasis ar modernus universitetas, tuomet reitingai nėra tokie svarbūs.
  3. Nuspręsti koks universiteto tipas tau tiks labiausiai – akademinis, taikomasis ar modernus?
  4. Įvertinti kiekvieno universiteto stojimo reikalavimus – kur turi šansų įstoti?
  5. Palyginti studijų programų aprašymus – kokius dalykus siūlo kiekvieno universiteto programa? Kur studijuoti patiks labiausiai?

Atlikus analizę, reikėtų atrasti balansą tarp norų ir galimybių. Reikėtų pagalvoti, į kurį maksimaliai geriausią universitetą turi šansų įstoti su savo turimais pažymiais ir anglų k. žiniomis. Taip pat pagalvoti, ar universitetas, kuris traukia labiausiai turi geriausius rodiklius ir ar sugebėsi ten įstoti.

Mūsų nemokama paslauga “Individualus programos parinkimas” padės nustatyti užsienio aukštųjų mokyklų programas:

  • kurios geriausiai atitinka tavo reikalavimus;
  • į kurias turi didžiausią tikimybę įstoti;
  • kartu aptarsime įvairias galimybes ir padėsime atrasti geriausią variantą.
Fiziniai mokslai
Menai
Biomedicinos mokslai
Socialiniai mokslai

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search