Programinės įrangos kūrimas / Software Development

Programų inžinerija – mokslas, tiriantis programų sistemų kūrimą pritaikant informatikos, projektų valdymo ir kitų mokslo sričių žinias.

Daugiau apie programinės įrangos kūrimą

Programų inžinerija – mokslas, tiriantis programų sistemų kūrimą pritaikant informatikos, projektų valdymo ir kitų mokslo sričių žinias.
Programų inžinerija – taip pat ir specialybė, kai tos pačios žinios bei technologijos taikomos praktikoje.

Istorija
Programų inžinerija – gana jauna sritis. Ši sritis atsirado XX a. 6-ojo – 7-ojo dešimtmečio pabaigoje. Tačiau rimtai šia sritimi pradėta domėtis nuo 7-ojo dešimtmečio vidurio iki 9-ojo dešimtmečio. Kai programų apimtis smarkiai išaugo, dauguma projektų viršydavo biudžetą ir buvo nebaigiami laiku, tada prasidėjo „programų kūrimo krizė“. Tuo metu kai kurių programų kokybės kaina būdavo žmonių mirtys. Taip pat buvo padaryta ir kitos žalos.

Vėliau kurta kitų naujų madingų technologijų, kurios turėjo būti lyg panacėja – struktūrinis programavimas, objektinis programavimas, CASE įrankiai, Ada kalba, dokumentavimas, standartai, UML kalba. Pastaruoju metu madinga technologija – programų kūrimo gyvavimo ciklai, lankstusis programavimas.

Programų inžinerijos dalys
Galima išskirti keletą programų inžinerijos sričių:

 • Reikalavimų surinkimas
 • Analizė
 • Sistemų projektavimas
 • Kūrimas
 • Testavimas
 • Konfigūracijos valdymas


Kur geriausiai studijuoti programinės įrangos kūrimą?

Tam, kad atsakyti į šį klausimą reikėtų skirti nemažai laiko analizei:

 1. Reikia atrinkti universitetus ir įvertinti kiekvienos programos karjeros rodiklius – kokie universitetai šią programą paruošia geriausiai?
 2. Išanalizuoti universitetų reitingus – jeigu renkiesi akademinį universitetą tai svarbu. Jei domina taikomasis ar modernus universitetas, tuomet reitingai nėra tokie svarbūs.
 3. Nuspręsti koks universiteto tipas tau tiks labiausiai – akademinis, taikomasis ar modernus?
 4. Įvertinti kiekvieno universiteto stojimo reikalavimus – kur turi šansų įstoti?
 5. Palyginti studijų programų aprašymus – kokius dalykus siūlo kiekvieno universiteto programa? Kur studijuoti patiks labiausiai?

Atlikus analizę, reikėtų atrasti balansą tarp norų ir galimybių. Reikėtų pagalvoti, į kurį maksimaliai geriausią universitetą turi šansų įstoti su savo turimais pažymiais ir anglų k. žiniomis. Taip pat pagalvoti, ar universitetas, kuris traukia labiausiai turi geriausius rodiklius ir ar sugebėsi ten įstoti.

Mūsų nemokama paslauga “Individualus programos parinkimas” padės nustatyti užsienio aukštųjų mokyklų programas:

 • kurios geriausiai atitinka tavo reikalavimus;
 • į kurias turi didžiausią tikimybę įstoti;
 • kartu aptarsime įvairias galimybes ir padėsime atrasti geriausią variantą.
Fiziniai mokslai
Menai
Biomedicinos mokslai
Socialiniai mokslai

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search