Mobiliosios sistemos / Mobile

Išmanusis telefonas (angl. Smartphone) – mobilusis telefonas su operacine sistema, turintis pažangių kompiuterinių gebėjimų apdoroti duomenis ir prisijungti prie įvairių ryšių tinklų.

Daugiau apie mobiliąsias sistemas

Programavimas – kompiuterių programų kūrimo proceso dalis, kai algoritmas užrašomas kuria nors programavimo kalba. Programavimas apima meno, mokslo, matematikos bei inžinerijos elementus.

Išmanusis telefonas (angl. Smartphone) – mobilusis telefonas su operacine sistema, turintis pažangių kompiuterinių gebėjimų apdoroti duomenis ir prisijungti prie įvairių ryšių tinklų.

Operacinė sistema
Pagrindinis skirtumas tarp išmaniojo ir paprasto mobiliojo telefono yra operacinė sistema, leidžianti įdiegti papildomas programas, išplečiančias išmaniojo telefono galimybes.

Pagal procesoriaus spartą (Testas „Geekbench 2“) greičiausias išmanusis telefonas pasaulyje yra „Samsung Galaxy S4“ (3163 balai), po jo seka „HTC One“ (2687 balai) ir LG „Nexus 4“ (2040 balų). Visi šie telefonai naudoja 4 branduolių procesorius (taktinis dažnis – atitinkamai 1,9 GHz, 1,7 GHz ir 1,5 GHz).[1] “Samsung” 2013 metais pristatė 8 branduolių procesorių (“SoC” mikroschema “Exynos 5 Octa”).
Išmanusis telefonas kaip ir delninis kompiuteris (PDA) leidžia atlikti dalį asmeninio kompiuterio atliekamų funkcijų.

Programėlės
Taikomųjų programų dėka išplečiamos telefono naudojimo galimybės. Mobiliosios programėlės (aplikacijos) yra skirtos žaidimams žaisti, pramogoms, bendravimui, naujienoms skaityti ir jas sekti, vaizdo įrašams, filmams, televizijai ir kt. Jas galima nemokamai parsisiųsti iš interneto arba nusipirkti elektroninėje parduotuvėje. Programėles naudoja ne tik paprasti vartotojai, bet ir smulkiojo bei didžiojo verslo atstovai. Jiems programėlių naudojimas kasdienėje veikloje suteikia galimybę kokybiškiau ir efektyviau valdyti verslo procesus (įmonės išlaidų mažinimas, produktyvumo didinimas), perkelti juos į mobiliąją erdvę. Telefonas gali veikti su įvairiais įrenginiais pvz., sveikatingumo. Programėlės tokį telefoną paverčia asmeniniu dietologu, treneriu ar net kardiologu (matuoja nueitus žingsnius, nuplauktą atstumą, miego trukmę).

Operacinės sistemos:

 • Windows Phone OS (Naudojama Nokia, HTC, LG, Samsung ir kituose telefonuose)
 • Android OS
 • iOS (Naudojama iPhone ir iPad)
 • Symbian OS (Naudojama Nokia)
 • MeeGo OS
 • Maemo OS
 • webOS
 • BlackBerry OS
 • Bada OS
 • Windows CE, Windows Mobile
 • GNU/Linux
 • EPOC

Kur geriausiai studijuoti mobiliąsias sistemas?

Tam, kad atsakyti į šį klausimą reikėtų skirti nemažai laiko analizei:

 1. Reikia atrinkti universitetus ir įvertinti kiekvienos programos karjeros rodiklius – kokie universitetai šią programą paruošia geriausiai?
 2. Išanalizuoti universitetų reitingus – jeigu renkiesi akademinį universitetą tai svarbu. Jei domina taikomasis ar modernus universitetas, tuomet reitingai nėra tokie svarbūs.
 3. Nuspręsti koks universiteto tipas tau tiks labiausiai – akademinis, taikomasis ar modernus?
 4. Įvertinti kiekvieno universiteto stojimo reikalavimus – kur turi šansų įstoti?
 5. Palyginti studijų programų aprašymus – kokius dalykus siūlo kiekvieno universiteto programa? Kur studijuoti patiks labiausiai?

Atlikus analizę, reikėtų atrasti balansą tarp norų ir galimybių. Reikėtų pagalvoti, į kurį maksimaliai geriausią universitetą turi šansų įstoti su savo turimais pažymiais ir anglų k. žiniomis. Taip pat pagalvoti, ar universitetas, kuris traukia labiausiai turi geriausius rodiklius ir ar sugebėsi ten įstoti.

Mūsų nemokama paslauga “Individualus programos parinkimas” padės nustatyti užsienio aukštųjų mokyklų programas:

 • kurios geriausiai atitinka tavo reikalavimus;
 • į kurias turi didžiausią tikimybę įstoti;
 • kartu aptarsime įvairias galimybes ir padėsime atrasti geriausią variantą.
Fiziniai mokslai
Menai
Biomedicinos mokslai
Socialiniai mokslai

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search