6 priežastys, kodėl geriau netapti programuotoju

Keičiasi laikai, keičiasi profesijų mados. Jeigu anksčiau visi norėjo būti verslininkais, dėvinčiais tamsiai raudonus švarkus, tai dabar visi nori būti programuotojais. Tačiau ar visiems ši veikla tinka?

Kiekvienas žmogus, kuris ketina paskirti savo gyvenimą programavimui, įžvelgia tik privalumus, kuriuos suteikia ši nuostabi profesija. Tačiau šios veiklos trūkumai ir problemos labai dažnai lieka šešėlyje. Todėl mes nusprendėme supažindinti Jus su trumpu sąrašu požymių, kurie padės Jums suprasti, kad programavimas – ne Jums.

1. Jums nepatinka kūryba

Daugelis žmonių mano, kad programavimas – tai matematiškai tikslus mokslas, pavaldus kažkokiam taisyklių rinkiniui, kurį užtenka tiesiog gerai išmokti ir įsisavinti. Iš dalies taip ir yra, tačiau tik iš dalies. Tiesą sakant, iš Jūsų bus reikalaujama milžiniško kūrybiškumo, drąsos, noro eksperimentuoti. Naujas projektas yra tarsi tuščia drobė, kurioje Jūs su komandos pagalba kuriate būsimos programos atvaizdą. Programavimo procesas pareikalaus iš Jūsų daugiau kūrybiškumo, negu jo reikalauja romano parašymas ar paveikslo nutapymas, todėl būkite pasiruošę.

2. Jūs dirbate per prievartą

Programavimas yra kūrybinis procesas, o bet koks kūrybinis darbas reikalauja entuziazmo ir visiško jo dalyvių įsitraukimo. Jūs privalėsite pamėgti savo darbą, pamilti programavimą ir kiekvieną vykdomą projektą, kitaip nepasieksite jokios sėkmės. Jeigu Jūs prabundate ryte ir nedegate noru tuoj pat pradėti koduoti, tai, tikriausiai, programavimas ne Jums.

3. Jums nepatinka spręsti galvosūkius

Nepaisant tų visų žodžių apie kūrybą, kuriuos Jūs perskaitėte šiek tiek aukščiau, programavimas yra loginė ir struktūrizuota veikla. Čia kiekvienas Jūsų žingsnis turės įtakos tolimesniems veiksmams, o kiekvienas įvykis turės savo priežastį. Programos derinimo procesas panašus į sunkiausios loginės užduoties sprendimą, kurį atliekant Jūs turėsite tapti pačiu tikriausiu detektyvu, skrupulingai ieškančiu vienokių ar kitokių klaidų priežasčių. Didelę dalį savo laiko Jūs skirsite būtent klaidų paieškai savo ir svetimo kodo labirintuose. Gerai pagalvokite, ar tokia veikla atitinka Jūsų siekius ir polinkius.

4. Jūs negalite sėdėti ilgai vienoje vietoje

Programavimo procesas reiškia, kad Jūs turite ilgą laiką sėdėti prie kompiuterio. Jūs galite keisti sėdėjimo pozą, galite pakeisti aplinką ar garsinį foną, bet esmė lieka ta pati: Jūs esate susietas su savo darbo vieta. Tai, toli gražu, tinka ne visiems, yra tokia grupė žmonių, kurie tiesiog negali nustygti vienoje vietoje, kuriems reikalingos permainos ir pastovus judesys. Todėl gerai pagalvokite, ar toks gyvenimo būdas atitinka Jūsų temperamentą ir įpročius.

5. Jūs labiau vertinate normuotą darbo dieną

Nesvarbu, ar Jūs pats sau šeimininkas, ar dirbate kokioje nors įmonėje, greičiausiai Jums teks dirbti ir darbo dienai pasibaigus, o gal net ir naktį. Reikalas tame, kad nepaisant visų pastangų planuojant ir organizuojant šį procesą planuojant ir organizuojant šį procesą, jį sunku visiškai suvaldyti, kadangi pastoviai iškyla naujos aplinkybės ir problemos. Taigi, būkite pasirengę tam, kad Jums reikės peržiūrėti savo dienos darbotvarkę bei apsvarstyti savo požiūrį į darbą.

6. Jūs norite greitai praturtėti

Tai yra vienas iš svarbiausių veiksnių, kuris patraukia žmones į programavimą. Taip, jeigu lygintume žmonių pajamų lygį dirbančių šioje srityje su kitose srityse dirbančių žmonių pajamų lygiu, tai jis yra šiek tiek aukščiau negu vidutinė temperatūra ligoninėse. Bet jeigu Jūs svajojate apie greitus ir didelius pinigus, galite labai nusivilti. Tikrai ne visi programuotojai sukuria sėkmingus startapus, per vieną naktį susieja savo idėją su kodu, o ryte prabunda jau būdami milijonieriais.

Absoliuti dauguma programuotojų taip ir lieka niekam nežinomais darbuotojais, kurie švaisto savo sveikatą sėdėdami priešais monitorių.

Rašydamas šį straipsnį aš neturėjau tikslo juodinti ar kokiu nors kitu būdu pažeminti programuotojo profesijos. Tiesiog kiekvieną kartą, besirenkant sau naują profesiją, reikia atsižvelgti į tai, kad ji gali turėti ne tik privalumų, bet ir neigiamų aspektų, kurie bėgant laikui gali ženkliai pabloginti Jums gyvenimą.

Tačiau ten kur vieni mato neigiamų aspektų, kiti mato privalumų  😉 Na ką, dar nepersigalvojote ir vis dar norite tapti programuotoju? Žemiau pateikiame sąrašą perspektyvių IT krypčių 😉

Online konsultuoja ir valstybines stojimo sistemas kuruoja stojimo administratorė Inga

Turi klausimų? Konsultacijos nemokamos!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Siek Svajonės!

 • Visų pirmą, turbūt geriausi atsiliepimai ir įvertinimai apie organizaciją yra sėkmingos studentų istorijos. O jų tikrai yra daug. Ką aš asmeniškai vertinu labiausiai, tai yra nuoširdus,atviras bendravimas ir noras padėti pasiekti geriausia. Kai pats stojau ir galvojau, kad esu beviltiškoj padėty, mane išgelbėjo ir padėjo tik FOX.LT. Būtent jų pastangų dėka dabar galiu mėgautis aukščiausio lygio studijom Anglijoj. Niekada nepamiršiu, kiek daug pastangų įdėjo, kad viskas gautųsi tik geriau, todėl už tai liksiu dėkingas visą gyvenimą.

  Ignas Kelpšas
  Ignas Kelpšas Royal Birmingham Conservatoire
 • Nuo pat mažens svajojau apie studijas Anglijoje, bet šią svajonę buvau po mažu apleidusi. Tačiau, kai sumasčiau, jog tikrai noriu mokytis šioje šalyje, jau buvo įpusėjęs stojimo procesas. Vien tik FOX.LT dėka suspėjau įstoti į Coventry University. Specialistė atsakė į kiekvieną mano klausimą bei nuramino, kai labiausiai jaudinausi. Tikriausiai dar daug metų būsiu dėkinga FOX.LT už visas pastangas ir tai, kad tik jų dėka dabar studijuoju specialybę, kuri yra tokia tinkama man!

  Eglė Latvytė
  Eglė Latvytė
 • Bendradarbiaudama su FOX.LT stojimo specialistais sulaukiau ne tik dideles pagalbos, bet ir paramos bei nuoširdaus bendravimo 🙂

  Karina Komarovska
  Karina Komarovska
 • Pradėjusi bendradarbiauti su Fox.lt orgazinacija supratau, kad įstoti į užsienio universitetą tikrai įmanoma. Po daugybės dvejonių jaustis tvirtai man buvo labai svarbu. Konsultantė lydėjo per visą stojimo procesą, padėjo atakyti į iškilusius klausimus, suteikė žinių tiek apie studijas, universitetą, tiek apie pačią šalį, pragyvenimą. Džiaugiuosi nuoširdžiu, šiltu ir produktyviu bendravimu.

  Emilija A.
  Emilija A. University of Surrey, Nutrition / Dietetics
 • Kai supratau, kad Lietuvoje nėra kokybiškų studijų mano pasirinktai sričiai, jau maniau, kad niekaip nerasiu vietos kur studijuoti. Galvojau, kad studijos užsienyje man yra beveik neįmanomas dalykas. Tačiau kai nuėjau į konsultaiją su Inga – apsivertė visas mano „žinojimas”. Ji mane supažindino su skirtingomis studijų sąlygomis, finansavimu ir kitais įpatumais, nuramino dėl anglų kalbos lygio ir padėjo rasti įvairių studijįų programų. Pasirodė, kad viskas įmanoma. Nuo tada bendradarbiaujant su Inga man pavyko sėkmingai gauti visus 5 sąlyginius pasiūlymus. Įstojau į tą universitetą, apie kurį ir svajojau. Stojimo procesas su Fox.lt yra kur kas lengvesnis ir greitesnis. Sulaukiau pagalbos tiek pildant dokumentus, tiek elementaraus palaikymo.

  Aleksandra
  Aleksandra Falmouth University, Animation and Visual Effects

Start typing and press Enter to search