Paramedicina (greitoji pagalba) / Paramedic science

Greitosios medicinos pagalbos automobilis – automobilis, skirtas pervežti sergančius arba sužeistus žmones iš įvykio vietos į ligoninę arba atvežti medicinos pagalbą.

Daugiau apie paramediciną

Greitosios medicinos pagalbos automobilis – automobilis, skirtas pervežti sergančius arba sužeistus žmones iš įvykio vietos į ligoninę arba atvežti medicinos pagalbą. Automobiliai turi įspėjamuosius signalus ir sireną, suteikiančią pirmumo teisę automobilių spūstyse.

Paprastai greitosios pagalbos transporto priemonės būna mikroautobusai, universalai arba sunkvežimiai, tačiau būna ir autobusai, sraigtasparniai, lėktuvai ir net laivai.

Istorija
Ligonių (pradžioje – dažniausiai karių) transportavimas siekia antikos laikus, tačiau pirmą kartą greitosios medicinos pagalbos transportą 1792 m. dideliu mastu panaudojo kariuomenės gydytojas Dominique-Jean Larrey. Jis su kitais chirurgais bei medicinos seselėmis gelbėdavo karius iš karo lauko naudodamas arklį ir vežimą.

Iš pradžių greitosios buvo naudojamos tik armijoje. Viskas pasikeitė po raupų epidemijos 1882 m. ir choleros epidemijos 1884 m Tada arklio traukiamais vežimais pradėta pervežti ir civilius.

Pirmą kartą greitosios medicinos pagalbos automobilis į gatves išvažiavo 1899 m. Čikagoje.

Kur geriausiai studijuoti paramediciną?

Tam, kad atsakyti į šį klausimą reikėtų skirti nemažai laiko analizei:

  1. Reikia atrinkti universitetus ir įvertinti kiekvienos programos karjeros rodiklius – kokie universitetai šią programą paruošia geriausiai?
  2. Išanalizuoti universitetų reitingus – jeigu renkiesi akademinį universitetą tai svarbu. Jei domina taikomasis ar modernus universitetas, tuomet reitingai nėra tokie svarbūs.
  3. Nuspręsti koks universiteto tipas tau tiks labiausiai – akademinis, taikomasis ar modernus?
  4. Įvertinti kiekvieno universiteto stojimo reikalavimus – kur turi šansų įstoti?
  5. Palyginti studijų programų aprašymus – kokius dalykus siūlo kiekvieno universiteto programa? Kur studijuoti patiks labiausiai?

Atlikus analizę, reikėtų atrasti balansą tarp norų ir galimybių. Reikėtų pagalvoti, į kurį maksimaliai geriausią universitetą turi šansų įstoti su savo turimais pažymiais ir anglų k. žiniomis. Taip pat pagalvoti, ar universitetas, kuris traukia labiausiai turi geriausius rodiklius ir ar sugebėsi ten įstoti.

Mūsų nemokama paslauga “Individualus programos parinkimas” padės nustatyti užsienio aukštųjų mokyklų programas:

  • kurios geriausiai atitinka tavo reikalavimus;
  • į kurias turi didžiausią tikimybę įstoti;
  • kartu aptarsime įvairias galimybes ir padėsime atrasti geriausią variantą.
Biomedicinos mokslai
Socialiniai mokslai
Fiziniai mokslai
Menai

Siek Svajonės!

Start typing and press Enter to search